REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Organizacja imprezy firmowej - o czym należy pamiętać?

Organizacja imprezy firmowej - o czym należy pamiętać?

Zgrany zespół można budować na wiele sposobów, m.in. poprzez organizację imprez firmowych. O czym należy pamiętać podczas organizacji takiego eventu? Co przygotować dla pracowników? Gdzie ich zabrać? Jakie miejsca w Warszawie sprawdzą się najlepiej? Czy może warto postawić na integrację pracowników w miejscu pracy, ale "po godzinach"? Jak dobrze wszystko rozplanować i o niczym nie zapomnieć? Kto może pomóc w organizacji? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej!

Impreza firmowa - dlaczego warto?

Zespół pracowników tworzą ludzie mający takie same zobowiązania i zadania w pracy. Często łączy ich podobne wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Niestety, w pędzie życia obecnych czasów ludzie, których całkiem dużo łączy, często nie znajdują czasu i okazji na wspólne wyjścia poza pracą. Będąc w firmie, pracownicy skupiają się na zadaniach do wykonania i nie mogą pozwolić sobie na dłuższe oderwanie się od pracy, ot tak.

Współpracownikom na co dzień brakuje okazji i czasu do lepszego poznania się

Po godzinach, ludzie wracają do domów, do rodziny, przyjaciół, robią zakupy, rozwijają hobby i robią mnóstwo innych rzeczy. Wygospodarowanie czasu na wyjście z kolegami i koleżankami z pracy bywa trudne. Nawet jeśli spotkanie dojdzie do skutku, najpewniej dotrze na nie maksymalnie kilku pracowników, a nie cały zespół, bo znalezienie odpowiadającego wszystkim terminu i miejsca spotkania nie jest takie proste, szczególnie gdy jeden chętny na integrację pracownik podejmuje się organizacji w pojedynkę.

Firmowe imprezy integracyjne scalają zespół, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy

Rozwiązaniem są imprezy firmowe. Pracodawcy powinni zadbać o to, aby pracownicy przynajmniej raz na kilka miesięcy mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu "bez rozmów o pracy" na firmowych eventach. Dzięki takim imprezom, pracownicy lepiej się poznają, zbliżają się do siebie, czasami nawet się zaprzyjaźniają. Zyskuje oczywiście także pracodawca, ponieważ zespół staje się bardziej zgrany, rozwiązuje problemy, a także generuje rozwiązania, pomysły i bardzo dobre wyniki.

organizacja imprez firmowych - impreza plenerowa

O czym należy pamiętać, organizując imprezę firmową?

Dobra organizacja jest kluczem do sukcesu. Już na etapie planowania trzeba zadbać o wszystkie aspekty, takie jak określenie liczby osób, oszacowanie budżetu, wybór miejsca imprezy, atrakcji, zabaw, menu dla uczestników eventu oraz ewentualnego transportu, jeśli mowa o imprezie o charakterze wyjazdowym. Organizacja imprezy w siedzibie firmy jest możliwa, choć miejsce może kojarzyć się pracownikom głównie z obowiązkami. Lepszym pomysłem zwykle okazuje się zorganizowanie imprezy poza miejscem pracy.

Organizacja imprezy firmowej w plenerze

Dużym powodzeniem cieszą się imprezy plenerowe. Kreatywne zabawy na świeżym powietrzu sprawiają uczestnikom radość, a niecodzienne wyzwania pozwalają lepiej się poznać i zacieśniać więzi. Organizacja imprez firmowych w Warszawie jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i prosta - wystarczy postawić na jedną z wielu dostępnych opcji plenerowych: wojskową szkołę przetrwania, wyścigi wehikułów, turniej rycerski, wyprawę offroad czy warsztaty filmowe.

Co więcej, team building to jedna z kluczowych aktywności na imprezie firmowej. Pomysłów na team building poprawiający komunikację i nauczający konstruktywnego rozwiązywania konfliktów jest naprawdę mnóstwo, szczególnie tych na świeżym powietrzu.

Współpracowników z pewnością pochłoną atrakcje takie jak paintball, quady i strzelnica. Kto powiedział, że zabawa na dmuchańcach jest tylko dla dzieci? To nieprawda! Beztroskiej zabawie chętnie oddadzą się także dorośli, którzy na co dzień spędzają długie godziny przed ekranem komputera. Organizacja imprez plenerowych to, z jednej strony, duże wyzwanie techniczne i logistyczne, z drugiej jednak - to coś, co jak nic innego pozwala "wyżyć się kreatywnie".

Imprezy integracyjne w budynkach

Impreza integracyjna w budynku jest nie mniej atrakcyjna niż ta w plenerze. Organizacja imprez firmowych we wnętrzach daje pewność, że wszystko uda się niezależnie od warunków atmosferycznych. Poza tym, nie wszystkie gry i zabawy można przeprowadzić na świeżym powietrzu.

Wśród imprez firmowych we wnętrzach przodują wszelkiego rodzaju warsztaty: kulinarne, fotograficzne, muzyczne i wiele innych. Można też zapewnić członkom zespołu możliwość sprawdzenia się w malowaniu na płótnie lub tworzeniu karykatur. Świetnym rozwiązaniem są imprezy tematyczne, np. w stylu vintage lub Hollywood. Warto przed ostatecznym wyborem miejsca i charakteru imprezy przeprowadzić w firmie mały "research", aby poznać preferencje pracowników co do formy integracji.

Nie trzeba organizować wszystkiego w pojedynkę!

Organizacja firmowego eventu to nie lada wyzwanie. Na szczęście, pracodawcy nie muszą sami wszystkiego przygotowywać. Rewelacyjnym i z pewnością wygodnym pomysłem dla warszawskich firm jest skorzystanie z usług agencji eventowej. Organizator imprez firmowych przygotuje imprezę integracyjną zespołu od podstaw i zadba o atrakcje, uwzględniając budżet przeznaczony na event oraz preferencje uczestników.

Jeśli organizacja imprez integracyjnych kogoś przerasta, jeśli ktoś uważa, że inni lepiej poradziliby sobie z tym zadaniem lub po prostu nie ma czasu na dodatkowe planowanie, International Event - profesjonalna agencja eventowa w Warszawie - dopracuje wydarzenie w najmniejszych detalach. Współpraca z nią będzie strzałem w dziesiątkę. Pracownicy zapamiętają imprezę na długo i będą mówić o niej z nostalgią przez następne miesiące!

Niepowtarzalny event firmowy jest na wyciągnięcie ręki - pamiętaj o formalnościach!

Na zabawę przyjdzie czas, jednak odpowiednio wcześniej trzeba zadbać o wszystkie formalności i dokumenty. Podczas organizacji imprez firmowych konieczna jest weryfikacja wszystkich umów i sprawdzenie, czy opłaty dotarły do podwykonawców w terminie. Niedopilnowanie tego może skutkować np. anulowaniem rezerwacji w wybranej lokalizacji. Co więcej, imprezę firmową można ubezpieczyć (w przypadku większych imprez masowych jest to wręcz konieczne i należy wykupić obowiązkową polisę OC).

Imprezy firmowe i ich organizacja - PODSUMOWANIE

Zaplanowanie niepowtarzalnego eventu to proces kilkuetapowy, w którym niezwykle ważne jest określenie liczby uczestników, ustalenie budżetu, jaki firma jest w stanie przeznaczyć na imprezę, wybór miejsca, dodatkowych atrakcji oraz charakteru wydarzenia. Podczas organizacji imprez integracyjnych nie można zapomnieć o dopilnowaniu formalności. Impreza firmowa jest rewelacyjnym sposobem na zbliżenie do siebie pracowników - nie można nie skorzystać z takiej możliwości! W Warszawie można integrować zespół w naprawdę wielu miejscach i na ogrom sposobów. Pomóc w tym może profesjonalna agencja eventowa!


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe