REKLAMA

REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Oddanie auta na skup - krok po kroku

Oddanie auta na skup - krok po kroku

Oddanie auta na skup jest naprawdę proste. Co więcej, można przy tym dużo zyskać. Zastanawiasz się, w jaki sposób to zrobić? Ile możesz otrzymać za swój stary bądź zniszczony samochód? Wszystko zależy od różnych czynników. Jednak jedno jest pewne - przynosi to naprawdę same korzyści. Poznaj 5 kroków, które przybliżą Cię do podjęcia decyzji w kwestii oddania auta na skup i zakupu nowego, sprawnego samochodu.

Legalny punkt skupu

W zależności od miejsca zamieszkania warto w swoim mieście znaleźć sprawdzony punkt skupu pojazdów. Pozwoli to na legalne przeprowadzenie procesu kupna-sprzedaży. Wszystkie formalności będą załatwione w prawidłowy sposób, bez zbędnego stresu. Jeśli szukasz zaufanej firmy na terenie województwa mazowieckiego, koniecznie sprawdź możliwości auto skup w Warszawie.

Wycena

Wycena skupowanego auta jest indywidualna. Uzależniona jest od marki i modelu pojazdu, jego roku produkcji, stanu technicznego, a także miejsca punku skupu. Jednak profesjonalna firma zajmująca się zbieraniem uszkodzonych czy starych samochodów wiarygodnie wyceni wartość pojazdu. Cena nie powinna być zaniżona ani zawyżona.

Umowa kupna-sprzedaży

W punkcie skupu pojazdów musi zostać spisana umowa kupna-sprzedaży, która potwierdza legalność wykonanej transakcji. Bez tego dokumentu nie będzie można wyrejestrować samochodu w urzędzie.

Inne niezbędne dokumenty

Niezbędne dokumenty, które powinien wystawić auto skup to także potwierdzenie przejęcia pojazdu przez Stację Demontażu oraz wszelkie formalności dotyczące transakcji.

Uregulowanie płatności

W zależności od wybranego punktu skupu samochodów otrzymasz gotówkę od razu na miejscu bądź przelew w określonym terminie. Po sfinalizowaniu transakcji możesz myśleć już o zakupie nowego i sprawnego pojazdu. Należy pamiętać także o wyrejestrowaniu sprzedanego auta w urzędzie. Termin na zgłoszenie to 30 dni.

Kto może oddać swoje auto na skup?

Każdy, kto posiada samochód, który jest np. osobowy, dostawczy, ciężarowy, zabytkowy, po leasingu, rozbity, powypadkowy czy do kasacji może oddać go na auto skup. Bez względu czy jest to marka Alfa Romeo, Audi, BMW, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Mazda, Nissan, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota czy Volvo.

Korzyści przy oddaniu auta na skup

Osoba, która chce zainwestować w nowy i sprawny samochód może skorzystać z usługi auto skupu. Firmy te oferują bardzo korzystne warunki transakcji, a przede wszystkim jest to szybki i legalny proces. Sprzedający swoje auto otrzymuje takie korzyści jak np.:

  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • wyznaczenie miejsca i terminu odbioru samochodu - firma przyjeżdża lawetą,
  • załatwienie wszystkich formalności na miejscu odbioru - podpisanie dokumentów,
  • wystawienie dokumentów potwierdzających legalność transakcji - przede wszystkim umowy kupna-sprzedaży,
  • otrzymanie ceny skupu odpowiadającej cenie rynkowej auta,
  • brak dodatkowych kosztów.

Oddanie auta na skup - podsumowanie

Rozstanie ze swoim samochodem zawsze jest trudne. Jednak można oszczędzić sobie stresu, czasu oraz nerwów związanych z dopełnieniem wszystkich formalności oddając swój pojazd na auto skup. To naprawdę rewelacyjny sposób. Sprawdź!

Źródło zdjęć: unsplash.com


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA