REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne sauny ogrodowe - 5 trendów na 2023

Nowoczesne sauny ogrodowe - 5 trendów na 2023

Drewniane sauny wolnostojące powoli stają się standardowym wyposażeniem ogrodów w Polsce. Obecnie fundusze nie stanowią już przeszkody w montażu nowoczesnej sauny na własnej działce. Najtańsze modele możesz kupić w cenie nawet poniżej 20 tys. złotych. Sprawdź, jaką saunę do ogrodu wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Sauny ogrodowe - czy styl wykonania ma znaczenie?

Przed inwestycją w saunę ogrodową, koniecznie poznaj najnowsze trendy, które obowiązują w 2023 roku. Wiele osób stawia na produkty z nowoczesnym designem, co jest rozsądnym podejściem. Sauny w takiej stylistyce są nie tylko eleganckie, ale także funkcjonalne. Co więcej, można je bezproblemowo dopasować praktycznie do każdej aranżacji tarasowej. Poniżej znajdziesz kilka polecanych wersji sauny do ogrodu, która wpisuje się w najnowsze trendy.

 • Klasyczny domek - sauna ogrodowa w kształcie niewielkiego domku doskonale komponuje się z tarasem i wszechobecną zielenią wokół. Świerkowa konstrukcja sauny idealnie nadaje się do spędzania relaksacyjnych wieczorów w ogrodzie.
 • Beczka - taka forma sauny świetnie wygląda w klasycznych ogrodach. Wyglądem przypomina dawniej budowane spiżarnie ogrodowe. Jest wyjątkowo komfortowa w użytkowaniu ze względu na sporą długość komory.
 • Sauna wertykalna - to strzał w dziesiątkę dla osób, które cenią sobie chwile relaksu na najwyższym poziomie. Symetryczna bryła takiej sauny nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo szybko się nagrzewa.
 • Nowoczesna sauna z przeszkleniami - takie konstrukcje to połączenie klasycznego domku z nowoczesnością. Liczne przeszklenia ze szkła hartowanego świetnie prezentują się w ponadczasowych i minimalistycznych aranżacjach ogrodowych. W takiej saunie możesz jednocześnie zażywać relaksu gorącym powietrzem i podziwiać piękno roślin w swoim ogrodzie.
 • Sauna typu IGLO - to przepiękna sauna, która pasuje do ogrodów skandynawskich i klasycznych. Zajmuje nieco więcej miejsca, ale tym samym gwarantuje pełen komfort użytkowania na co dzień.

Doskonałym przykładem nowoczesnej sauny z przeszkleniami jest model BUR od firmy Sodas. Alternatywnie możesz wybrać coś z niższej półki cenowej, np. saunę wertykalną.

Jak wybrać idealną saunę do swojego ogrodu?

Niestety nie ma złotej rady, jak wybrać saunę zewnętrzną do ogrodu. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, weź pod uwagę:

 • materiał wykonania,
 • powierzchnię użytkową,
 • moc i rodzaj pieca,
 • kolorystykę,
 • rodzaj pokrycia dachowego,
 • sposób impregnacji drewna,
 • cenę.

Oczywiście cena nie jest najważniejszym czynnikiem determinującym opłacalność zakupu sauny do ogrodu. Analizując trendy na 2023 rok i polecane modele saun ogrodowych o wiele łatwiej podejmiesz decyzję.

Zależy Ci na oszczędnościach w trakcie użytkowania sauny? W takim razie najważniejszy będzie typ zastosowanego pieca i jego efektywność. Jeśli liczy się głównie design - warto wybrać sauny drewniane z licznymi przeszkleniami i płaskim dachem.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA