REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Deweloper chce wejść na zapuszczony teren. Zbuduje bloki i przedszkole

  30 marca 2023

alt='Deweloper chce wejść na zapuszczony teren. Zbuduje bloki i przedszkole'
źródło: materiały inwestora

Firma LF3 planuje budowę 360 mieszkań oraz publicznego przedszkola na zdegradowanym terenie przy Bieżuńskiej. Deweloper chciałby skorzystać z zapisów specustawy mieszkaniowej, więc zgodnie z prawem potrzebuje specjalnej zgody Rady Warszawy.

REKLAMA

"Planowana przez nas inwestycja mieszkaniowo-usługowa uzupełniona zabudową oświatową, stanowić będzie jeden z pierwszych etapów głębokich zmian funkcjonalno-przestrzennych w obszarze pomiędzy ulicami Radzymińską, Rozwadowskiego i linią kolejową. Potencjał tego terenu wskazała koncepcja konkursowa z 2015 roku "Zagospodarowanie części terenów poprzemysłowych Targówka Fabrycznego w Warszawie", która stanowiła inspirację dla naszych architektów" - tak firma LF3 pisze o inwestycji planowanej przy Bieżuńskiej, na jednym z najbardziej zaniedbanych terenów w dzielnicy Targówek.

Nowe mieszkania na Targówku

Inwestycja ma być prowadzona na mocy specustawy mieszkaniowej, umożliwiającej zabudowę terenów poprzemysłowych przy ograniczonej biurokracji. Mieszkają blisko Radzymińskiej. Nie mają wodociągu Mieszkają blisko Radzymińskiej. Nie mają wodociągu
Rodzina z warszawskiego Zacisza od lat czeka na podłączenie domu do miejskiego wodociągu. Póki co na co dzień muszą kąpać się w brunatnej wodzie czerpanej z przydomowej studni, bez perspektyw na szybkie rozwiązanie sprawy.
Wymagana jest jednak zgoda Rady Warszawy. W planach są dwa bloki - sześciopiętrowy i czteropiętrowy - oraz pawilon handlowy z serwisem rowerowym. Inwestor wybuduje 392 miejsca parkingowe dla mieszkańców (w tym 19 ogólnodostępnych) oraz 38 miejsc dla lokali usługowych. Powstanie także 710 miejsc dla rowerów. Osiedle nie będzie ogrodzone.

"Teren położony pomiędzy ul. Bieżuńską a Rozwadowskiego, na granicy Targówka Mieszkaniowego i Przemysłowego w Warszawie, stanowi dziś poprzemysłową wyrwę w zwartej tkance miejskiej i wymaga pilnej rewitalizacji. Zrealizujemy w tym miejscu dwa nowoczesne budynki mieszkaniowe z lokalami usługowymi i handlowymi" - zapowiada deweloper.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowe przedszkole na Targówku

Na osiedlu powstanie łącznie 360 mieszkań oraz około 1500 m2 powierzchni handlu i usług. Deweloper zbuduje także przedszkole z ogrodem i placem zabaw dla 75 dzieci, które bezpłatnie przekaże samorządowi dzielnicy. W projekcie znajduje się także ogólnodostępny teren rekreacyjno-wypoczynkowy o powierzchni blisko 3 tys. m2 z placem zabaw, siłownią plenerową, stawem, a także alejkami pieszymi i zielenią.

"Obecna zabudowa ul. Bieżuńskiej nie jest wizytówką dzielnicy. Stanowi bowiem obszar zdegradowanej tkanki poprzemysłowej z niewielką enklawą zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. W istniejących budynkach prowadzona jest zanikająca działalność produkcyjna, rzemieślnicza, usługowa i magazynowa. Część z działek stanowi niezagospodarowane nieużytki. Zabudowa jest niejednorodna, luźna i rozproszona. Brak jest wyraźnej pierzei zabudowy, kwartałów i czytelnej siatki ulic. Obszar ten wymaga pilnego uporządkowania i zagospodarowania nową zabudową o charakterze reprezentacyjnym" - czytamy na stronie planowanego osiedla Nowa Bieżuńska.

REKLAMA

Przebudują Bieżuńską

Dzięki inwestycji także sama ulica Bieżuńska doczeka się przebudowy na odcinku od skrzyżowania z Radzymińską. Deweloper chce zbudować w tym miejscu m.in. przejścia dla pieszych.

"Kolejni inwestorzy planują wprowadzenie nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej, która pozwoli odmienić charakter tej części dzielnicy" - enigmatycznie donosi deweloper.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# larryfox2017

02.04.2023 12:31

Czy bezskutecznie próbowałeś uzyskać kredyty w bankach? Pilnie potrzebujesz pieniędzy na wyjście z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozbudowę lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Możesz aplikować przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

# Grosik

09.04.2023 07:19

Nic od was nie potrzebuje ! Jazda z PL !
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break