REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Na przekór minimalizmowi: sofy z funkcją spania w kalejdoskopie maksymalizmu

Na przekór minimalizmowi: sofy z funkcją spania w kalejdoskopie maksymalizmu

Minimalizmowi nie można odmówić wielu zalet i w dekoratorstwie ten nurt bez wątpienia wiedzie prym nie bez przyczyny. Jednak zachowawcze wizualnie, czasem pozbawione wyrazu wnętrza niektórym mogą wydawać się mdłe i nijakie. Zupełnym przeciwieństwem estetycznej oszczędności jest konwencja, której idea brzmi: less is worse. Okiełznaj ekspresję maksymalizmu i skomponuj oryginalne wnętrze z sofą z funkcją spania, w którym nie ma miejsca na twórczą powściągliwość.

Jak okiełznać maksymalizm?

Maksymalizm uwielbia kontrasty, wyraziste zestawienia i nieco kontrowersyjne koncepcje. Promuje przełamywanie konwenansów, przekraczanie granic i twórczą ekspresję. Nie oznacza to jednak, że wnętrza są kiczowate i pstrokate. Bez wątpienia są jednak esencjonalne i charakterystyczne. Pozorny chaos jest zachwycającym konglomeratem różnorodnych faktur, feerii barw, skrajnych konwencji i oryginalnych konceptów. W takim barwnym, bogatym wizualnie kalejdoskopie jest miejsce dla sztuki, sentymentalnych antyków, nowoczesnych dzieł, osobistych pamiątek i unikalnych bibelotów.

W intrygującym wnętrzu każdy detal ma znaczenie. Aby nie zaburzyć tej wyrażonej pozornym chaosem równowagi dyktowanej filozofią przepychu, warto określić główne elementy, które będą stanowiły aranżacyjny azymut. Punktem wyjścia może być konkretna konwencja, np. pop-art albo kolorystyka np. jewel tones. Tego typu punkty odniesienia ułatwiają poruszanie się po maksymalistycznej krainie bez poczucia zagubienia.

Jaką sofę z funkcją spania warto wybrać do maksymalistycznej aranżacji?

Łatwiej odpowiedzieć na pytanie, jakich mebli wypoczynkowych nie wybierać do maksymalistycznej aranżacji. Gładkie, proste i uniwersalne tanie sofy z funkcją spania to modele, które możesz omijać szerokim łukiem. Twoją uwagę mogą z kolei zwrócić warianty mniej popularne, np. z wzorzystą tapicerką w jaskrawych kolorach, z ciekawymi wykończeniami, z pikowaniem lub na finezyjnych nóżkach.

W barwnym kalejdoskopie efektownych dodatków zabłysnąć może również dwuosobowa sofa z funkcją spania z połyskującą welurową tapicerką w nasyconej barwie żonkili lub w soczystym, malinowym odcieniu. Dekoracją tego typu wersalki mogą stać się kapy z oryginalnym deseniem lub poduszki z abstrakcyjnymi printami. Innym iście maksymalistycznym wcieleniem kanapy z funkcją spania jest model glamour z kształtowanym oparciem i rzeźbionymi wykończeniami. Wybierz model dla siebie, przeglądając tego rodzaju sofy z funkcją spania z Agaty.

Jak zaaranżować sofę z funkcją spania w maksymalistycznej konwencji?

W maksymalizmie pierwsze skrzypce grają kolory i wzory, które wzajemnie do siebie nawiązują. Do sofy z obiciem w nasyconym odcieniu, udekorowanej poduszkami z kwiatowymi wzorami doskonale będą pasowały zasłony z roślinnym printem, dywan w liście i oczywiście różnego rodzaju kwiaty na finezyjnych kwietnikach - im ich więcej, tym lepiej!

Jeśli Twój wybór padł na sofę na złotych nóżkach, koniecznie zadbaj, by w aranżacji pojawiły się złote detale, np. oryginalny świecznik, stolik na złotej podstawie, barokowa lampa ze złoceniami czy plakaty w złotych ramkach. Jeśli uwielbiasz słuchać muzyki i masz kolekcję płyt CD czy winyli albo każdą wolną chwilę spędzasz z książką w ręku i możesz pochwalić się pokaźnym zbiorem wolumenów - koniecznie je wyeksponuj. Dzięki nim pomieszczenie zyska osobisty charakter. W roli ekspozytora możesz wykorzystać drewniany regał, który stanie u boku sofy. W takim kąciku śmiało możesz też wstawić wygodny fotel z kolorowym obiciem i lampkę stołową z pop-artowym abażurem.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA