REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Na co zwracać uwagę, szukając ekipy sprzątającej w Warszawie?

Na co zwracać uwagę, szukając ekipy sprzątającej w Warszawie?

W Warszawie istnieje sporo firm oraz prywatnych osób, które oferują kompleksowe prace w zakresie sprzątania. Chcesz skorzystać z takich usług? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, szukając ekipy sprzątającej w stolicy. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Wiarygodność, rekomendację i opinię

Mycie okien w Warszawie, zwłaszcza w wieżowcu, to nie lada wyzwanie. Nie lubisz bądź nie masz czasu, aby posprzątać mieszkanie czy biuro? Z pomocą przychodzą osoby prywatne, które zrobią to za Ciebie. Skorzystaj z ich usług, aby zaoszczędzić sporo czasu. Zanim jednak zdecydujesz się na daną ekipę, czy osobę sprawdź jej wiarygodność. Jak to zrobić?

Po pierwsze zwróć uwagę, w jaki sposób potencjalny usługodawca opisał siebie w ogłoszeniu. W treści takiego anonsu powinno znaleźć się kilka istotnych informacji. Należą do nich:

  • podstawowe informacje o osobie sprzątającej;
  • wyszczególnione usługi, które osoba oferuje;
  • cennik;
  • numer telefonu bądź adres e-mail.

Przeglądając ogłoszenia osób prywatnych dotyczących mycia okien czy odkurzania w Warszawie sprawdź, czy dana osoba posiada referencje. To rekomendacja usługodawcy wystawiania w formie pisemnej, które stanowią potwierdzenie należytego wykonania zleconych prac.

Oprócz tego liczy się również doświadczenie. Pomoc domowa czy pani sprzątająca, która pracuje w zawodzie kilkanaście lat, z pewnością wie, jakie środki czystości są skuteczne oraz zna techniki wywabiania trudnych plam. Oczywiście, nie oznacza to, że musisz skreślić osoby, które nie mają doświadczenia. Warto dać im szansę.

Sprzęt sprzątający i środki czystości

Szukając osoby do sprzątania w Warszawie, koniecznie zwróć uwagę na sprzęt sprzątający, jaki ma w posiadaniu. Sam mop i szufelka z miotłą nie wystarczą. Sprzątający powinien być wyposażony w takie sprzęty jak:

  • odkurzacz piorący;
  • szorowarka;
  • parownica;
  • myjka elektryczna do okien.

Wymienione urządzenia przyspieszają i ułatwiają pracę oraz zdecydowanie podnoszą jej jakość, co przekłada się na zadowolenie klienta.

Osoba sprzątająca powinna korzystać z profesjonalnych środków czystości - takich, które nie są dostępne w marketach. Zawierają one znacznie więcej substancji powierzchniowo-czynnych, które pozwalają się pozbyć nawet trudnych plam, osadów i innych zanieczyszczeń.

Samo wyposażenie w dobre środki czystości i sprzęt nie wystarczy. Osoba świadcząca usługi w zakresie sprzątanie musi wiedzieć, jak z nich bezpiecznie korzystać. Tylko wtedy masz pewność, że nie uszkodzi Twojego drewnianego parkietu czy marmurowego blatu w kuchni stosując niewłaściwy produkt do danej powierzchni.

Szeroki zakres usług

Sprzątanie domu czy biura w Warszawie to nie tylko mycie okien. To również odświeżanie mebli tapicerowanych, czyszczenie fug, listew przypodłogowych czy pranie wykładzin. Szeroki zakres usług - na to również zwróć uwagę.

Co więcej, niektóre osoby oprócz sprzątania oferują gotowanie, prasowanie ubrań, robienie zakupów, a nawet mycie naczyń. Świadczą usługi jednorazowo, dorywczo lub cyklicznie - po wcześniejszym umówieniu.

Dodatkowe umiejętności

W Twoim domu się nie pali? Sprawdź, czy osoba sprzątająca jest także niepaląca. Dzięki temu możesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji jak palenie na balkonie czy tarasie. A może chciałbyś zatrudnić gosposię z zamieszkaniem? Możesz poprosić, aby dana osoba przedstawiła Ci zaświadczenie o niekaralności.

Istotne są także zdobyte przez usługodawcę wyróżnienia oraz certyfikaty, które są potwierdzeniem docenienia w branży.

Aby wybrać usługi sprzątania w Warszawie, warto poświęcić trochę wolnego czasu i rozeznać się wśród ogłoszeń. Zdecydować się na taką osobę, która nie tylko zapewnia atrakcyjne ceny, ale świadczy kompleksowe usługi przy użyciu dobrej jakości sprzętu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA