REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Monitoring wizyjny budynków - bezpieczeństwo to jedyna korzyść?

Monitoring wizyjny budynków - bezpieczeństwo to jedyna korzyść?

Monitoring wizyjny to system, który polega na rejestracji i przesyłaniu obrazów za pomocą kamer wizyjnych do centralnego punktu obserwacji, gdzie obrazy te są analizowane i monitorowane przez operatorów. Jest to rodzaj systemu bezpieczeństwa, który jest stosowany w celu ochrony mienia, osób i infrastruktury oraz do celów kontroli jakości, automatyzacji procesów i analizy danych. Monitoring wizyjny może być stosowany w różnych sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, przemysł, nauka itd.

Czy potrzebne jest pozwolenie na monitoring?

W Polsce zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, instalowanie kamer monitoringu w miejscach publicznych wymaga uzyskania zgody Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) lub Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jeśli jednak chodzi o monitoring wewnątrz budynku czy na terenie prywatnym, nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia, jednakże należy pamiętać o zachowaniu zasad prywatności i ochrony danych osobowych, takich jak informowanie pracowników, zanim uruchomimy monitoring, umieszczaniu odpowiednich oznaczeń informujących o istnieniu monitoringu czy też udostępnianiu nagrania tylko uprawnionym osobom.

Dlaczego monitoring wizyjny jest lepszy od monitoringu tradycyjnego ?

Monitoring wizyjny jest uważany za lepszy od tradycyjnego monitoringu z kilku bardzo ważnych powodów:

 • Wysoka rozdzielczość: Kamery w monitoringu wizyjnym posiadają wysoką rozdzielczość, dzięki czemu można uzyskać bardziej szczegółowe i wyraźne obrazy.
 • Zdolność do analizy obrazu: Monitoring wizyjny może automatycznie wykrywać podejrzane zachowanie lub sytuacje.
 • Dostępność zdalnego dostępu: Monitoring wizyjny pozwala na zdalny dostęp do obrazów z kamer za pomocą Internetu.
 • Możliwość archiwizacji: Monitoring wizyjny pozwala na archiwizację obrazów.
 • Wszechstronność: Monitoring wizyjny jest elastyczny i może być stosowany w różnych sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, przemysł, nauka itd.
 • Ochrona przed fałszywymi alarmami: W przeciwieństwie do tradycyjnego monitoringu, który często generuje fałszywe alarmy, monitoring wizyjny jest w stanie rozróżnić prawdziwe zagrożenie od fałszywego alarmu.

Monitoring wizyjny w pracy - zalety dla właściciela firmy.

Monitoring wizyjny w pracy może przynieść wiele korzyści dla właściciela firmy, takich jak:

 • Ochrona mienia: pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa mienia firmy poprzez wykrywanie i zapobieganie kradzieżom.
 • Poprawa efektywności pracy: umożliwia właścicielowi firmy monitorowanie procesów produkcyjnych i kontrolowanie jakości pracy pracowników.
 • Poprawa bezpieczeństwa pracowników: może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników poprzez wykrywanie i zapobieganie wypadkom.
 • Ułatwienie rozwiązywania problemów: umożliwia właścicielowi firmy śledzenie incydentów i rozwiązywanie problemów poprzez analizę nagrania.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy: umożliwia właścicielowi firmy monitorowanie firmy zdalnie, z każdego miejsca na świecie.
 • Poprawa relacji z klientami: umożliwia właścicielowi firmy monitorowanie obsługi klientów, co pozwala na poprawę jakości obsługi.
 • Poprawa jakości usług: pozwala na śledzenie procesów produkcyjnych i kontrolowanie jakości usług.

Jedną z polskich firm, która oferuje i wdraża monitoring wizyjny jest Smart Vision Solutions. SVS to przedsiębiorstwo z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno osób, jak i firm. Świadczy usługi m.in. w zakresie monitoringu, ochrony osób i mienia, zabezpieczania obiektów.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA