Molo w budowie
14 maja 2010
W ramach zagospodarowania dzikiej plaży nad Zalewem Zegrzyńskim Nieporęt rozpoczyna budowę spacerowego molo.
Dworzec, parking P+R i tunel do wyburzenia? Przed nami burzliwe spotkania z kolejarzami
PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają rozbudować linię kolejową o dodatkowy tor dla dalekobieżnych pociągów jadących przez Legionowo, Chotomów czy gminę Wieliszew. 7 marca w przyległych do projektowanej linii gminach rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami i samorządami. Już wiadomo, że będzie sprzeciw.
Będzie pełniło funkcję deptaka, z możliwością cumowania łodzi i jachtów. Żelbetowo-drewniana konstrukcja ma mieć 6 m szerokości i będzie skła-dać się z dwóch części: 24-metrowej wchodzącej w wodę i prostopadłej - 12-metrowej. Zostanie wybudowany także specjalny podjazd dla niepełnosprawnych. Dzika plaża w Nieporęcie powinna latem przyciągnąć setki turystów - już w zeszłym roku powstały tu ścieżki spacerowe, ustawiono ławeczki oraz prawie trzydzieści lamp. Nowy wygląd zyskała także sama plaża - dosypano ok. 2 tys. m3 piasku. Na najmłodszych czeka plac zabaw.
bk
.




































