REKLAMA

Wola

różne »

 

Makabryczne odkrycie na Okopowej

  8 lutego 2012

alt='Makabryczne odkrycie na Okopowej'

Tydzień temu podczas komisyjnego wejścia do mieszkania w bloku przy ul. Okopowej 20 pracownicy ZGN Wola i strażnicy miejscy dokonali makabrycznego odkrycia. Po wejściu do lokalu ujrzeli leżący w łóżku ludzki szkielet. Sądząc po rozkładzie zwłok, ciało mężczyzny mogło tam leżeć nawet cztery lub pięć lat.

REKLAMA

Sąsiedzi denata jeszcze pewnie długo żyliby ze zwłokami za ścianą, gdyby nie konieczność uszczelnienia instalacji gazowej.

Mężczyzna od kilku lat nie płacił czynszu i nie wyciągał listów ze skrzynki.
- Niczego niepokojącego nie zauważyliśmy - mówią sąsiedzi i urzędnicy.

Choć budynkiem z ramienia wspólnoty mieszkaniowej zarządza zewnętrzna firma, to lokal, w którym odkryto ciało należy do miasta. Administracja nie ma sobie nic do zarzucenia. To właśnie kierowniczka administracji wystąpiła z pismem do miasta ws. konieczności udostępnienia lokalu w czasie uszczelniania instalacji gazowej w całym budynku. - Budynkiem administrujemy od stycznia 2011 r. Nie mamy danych osobowych lokatorów, gdyż zarządzamy jedynie częściami wspólnymi nieruchomości. Poza tym denat zajmował lokal komunalny, którym zarządza miasto. Nas też zaskoczyła cała sprawa - mówi kierowniczka administrującej budynkiem firmy "Hema-Dom".

Zalegał z czynszem...

Urzędnicy tłumaczą, że do ZGN nie docierały żadne niepokojące sygnały, które mogłyby sugerować chorobę czy zgon lokatora.

Drzwi mieszkania są "profesjonalnie" zaplombowane.

Nikt też z mieszkańców ani przedstawicieli wspólnoty mieszkaniowej nie alarmował urzędu, że właściciel lokalu to osoba samotna, wymagająca opieki i pomocy ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej. - Lokator od dawna zalegał z czynszem, o czym był informowany korespondencyjnie. Mimo wezwań do zapłaty, czynsz nie został uregulowany. W końcu zostało wszczęte postępowanie o eksmisję. Podczas komisyjnego wejścia do mieszkania w asyście straży miejskiej okazało się, że właściciel mieszkania nie żyje. Sprawę przejęła policja - mówi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka urzędu dzielnicy Wola.

Okoliczności śmierci 65-letniego Andrzeja J. bada prokuratura. - W tej sprawie toczy się postępowanie. Przyczynę zgonu wykaże dopiero sekcja zwłok. Wówczas będzie wiadomo, czy śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, czy z udziałem osób trzecich oraz to, jak długo ciało leżało w mieszkaniu - mówi Joanna Banaszewska, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV. Mundurowi zbadają też od kiedy właściciel przestał odbierać korespondencję z ZGN Wola.

Sąsiedzi twierdzą, że nic nie wiedzieli. - Nic nie było czuć. Nie widzieliśmy sąsiada od dwóch, trzech lat. Nawet świadkowie wynoszenia zwłok nie czuli smrodu, byli to chyba robotnicy naprawiający gazomierze - mówi lokator jednego z mieszkań.

Anna Przerwa, Aneta Leitner

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# er_1

11.07.2012 23:27

Fajnie wiedzieć, że można kilka lat mieszkać nie płacąc czynszu i nikt się nie zorientuje. Chyba też zacznę tak robić.

# glewski

27.07.2012 12:26

Żyjemy jak bydło, i jeszcze każą nam płacić za wodopój i czynsz za te marne metry taki jaki płacą w Paryżu za apartamenty. I umieramy byle jak i byle gdzie! Ale podobno chcieliśmy tego

# brzo

17.12.2012 11:19

ha ha ha ta sama wspaniała administracja zabrała mi mieszkanie na tej samej ulicy, chociaż przez 40 lat od samego początku nigdy nie mieliśmy zadlużeń i wszystko oplacaliśmy w terminie. jak stwierdzili "ja tam nie zamieszkuję", więc mnie wyrzucili...oblęd!

REKLAMA

# iwa

29.08.2013 20:03

To nie możliwe żeby rozkładające się zwłoki nie były wyczuwalne przez sąsiadów !!!! Cyba ,że mieszkają tam cyborgi !!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024