Lemury w wyśmienitej formie
27 października 2012
Po największym w Polsce międzynarodowym turnieju judo białołęckie Lemury są w świetnej formie.
Ratusz planuje dwa parkingi P+R na Zielonej Białołęce. Kiedy powstaną?
Budowa trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę ma rozpocząć się najwcześniej w 2028 roku, a zakończyć do 2030 roku. Inwestycja jest częścią dużego projektu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy, którego całkowity koszt wyniesie 2,2 mld zł, z czego około 800 mln zł zarezerwowano właśnie na ten odcinek.
Pierwszego dnia turnieju Łukasz Kurek i Rafał Olejnik rywalizowali w tej samej wadze (66 kg). Łukasz w pierwszej walce uległ Białorusinowi, walka zakończyła się dopiero w dogrywce, na 15 sekund przed końcem nasz reprezentant spadł na ippon. W repasażach trafił jeszcze na Polaka i Litwina a o 3 miejsce po bardzo trudnej walce pokonał swojego klubowego kolegę Rafała Olejnika. Rafał przedtem uległ tylko w półfinale reprezentantowi Białorusi. Ogromnym zaskoczeniem był złoty medal Julii Świątkiewicz, ponieważ dwa tygodnie wcześniej w Gdyni Julia zaliczyła słaby start, jednak warszawskie mury obudziły drzemiący w niej potencjał. Pokonała wszystkie swoje rywalki, zapisując się tym samym w historii klubu jako pierwszy zawodnik Lemura, który wygrał tak prestiżowy turniej. Dla Klubu chyba największym sukcesem jest to, że na turnieju zajął w punktacji medalowej 22 pozycję. To daleka lokata, ale najwyższa spośród warszawskich klubów.
(wt)
.





































