sport »

Lemury w wyśmienitej formie

27 października 2012

alt='Lemury w wyśmienitej formie'

Po największym w Polsce międzynarodowym turnieju judo białołęckie Lemury są w świetnej formie.

Na warszawskim Torwarze 29 i 30 września odbył się turniej międzynarodowy judo dla młodzieży w wieku od 11 do 18 lat. Brało w nim udział 1150 zawodników. Trenerzy Klubu Judo Lemur zadecydowali, że to znakomita okazja na sprawdzenie formy ich zawodników. Pierwszego dnia turnieju Łukasz Kurek i Rafał Olejnik rywalizowali w tej samej wadze (66 kg). Łukasz w pierwszej walce uległ Białorusinowi, walka zakończyła się dopiero w dogrywce, na 15 sekund przed końcem nasz reprezentant spadł na ippon. W repasażach trafił jeszcze na Polaka i Litwina a o 3 miejsce po bardzo trudnej walce pokonał swojego klubowego kolegę Rafała Olejnika. Rafał przedtem uległ tylko w półfinale reprezentantowi Białorusi. Ogromnym zaskoczeniem był złoty medal Julii Świątkiewicz, ponieważ dwa tygodnie wcześniej w Gdyni Julia zaliczyła słaby start, jednak warszawskie mury obudziły drzemiący w niej potencjał. Pokonała wszystkie swoje rywalki, zapisując się tym samym w historii klubu jako pierwszy zawodnik Lemura, który wygrał tak prestiżowy turniej. Dla Klubu chyba największym sukcesem jest to, że na turnieju zajął w punktacji medalowej 22 pozycję. To daleka lokata, ale najwyższa spośród warszawskich klubów.