REKLAMA

Zapomniany takt

nowość
autor: Martyna Stawiszyńska
wydawnictwo: Papierowe Serca
wydanie: Wydanie 1, Białystok
nowość: 19 czerwca 2024
forma: książka, okładka miękka ze skrzydełkami
wymiary: 135 × 205 mm
liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8371150-8

Emocje są jak nuty. Aby żyć pełnią życia, trzeba zagrać całą gamę

Melancholijna sceneria brytyjskiego Cambridgeshire to wprost idealne miejsce dla studentów i artystów. Jedną z nich jest Nancy, pianistka i studentka osiągająca najlepsze wyniki w nauce na wydziale muzycznym Uniwersytetu Cambridge. Pomimo niewątpliwych sukcesów dziewczyna nie jest szczęśliwa. Jej życie towarzyskie praktycznie nie istnieje, odgradza się od świata wysokim murem, a jej ulubioną i jedyną rozrywką jest wieczorne upijanie się w samotności. Wszystko to za sprawą kontrolujących i niedostępnych emocjonalnie rodziców, którzy od zawsze wywierali na córce ogromną presję, by była perfekcyjna.

Tuż przed koncertem semestralnym Nancy w dziwnych okolicznościach spotyka tajemniczego skrzypka, Benjamina, który otwarcie wytyka jej, że jej muzyczne interpretacje są wprawdzie perfekcyjne, ale pozbawione uczuć. Ta konfrontacja wytrąca Nancy z równowagi do tego stopnia, że prawie oblewa egzamin. Swoją klęskę próbuje wymazać z pamięci alkoholem. Benjamin jednak nie daje dziewczynie spokoju i chociaż wcale jej nie zna, zdaje się rozumieć jej problem. Proponuje swoją pomoc -- chce dać jej kilka lekcji muzyki. Nancy szybko orientuje się, że skrzypek to wyjątkowo ekscentryczna osoba, a jego metody nauki wydają jej się co najmniej nietypowe. Prowadzą jednak do tego, że dziewczyna dzięki muzyce odnajduje drogę do zakopanych głęboko emocji.

Kim jednak jest Benjamin, który tak niespodziewanie pojawił się w jej życiu? Mężczyzna bez wątpienia ukrywa jakiś sekret. Kiedy tajemnice wyjdą na jaw, nic już nie będzie takie samo.

Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 16+

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA