Zanim zasnę
| tytuł oryg.: | Before I Go To Sleep |
| autor: | S.J. Watson |
| przekład: | Ewa Penksyk-Kluczkowska |
| wydawnictwo: | Sonia Draga |
| wydanie: | wydanie 3, Katowice |
| data: | 16 marca 2016 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 123 × 195 mm |
| liczba stron: | 408 |
| ISBN: | 978-83-7999729-9 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami | 2012.04.18 |
| audiobook (CD) | 2012.04.18 |
| e-book (epub, mobipocket) | 2012.05.15 |
| 2012.12.17 | |
| audiobook (CD) | 2014.09.03 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 2, filmowe | 2014.09.03 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 3 | 2016.03.16 |
Wspomnienia nas definiują.
Wyobraź więc sobie, że tracisz je za każdym razem, kiedy zapadasz w sen.
Zapominasz, jak się nazywasz, kim jesteś.
Nie pamiętasz wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznajesz ludzi, których kochasz - wszystko to znika w ciągu jednej nocy.
A jedyna osoba, której ufasz, być może mówi ci jedynie połowę prawdy...
Powieść nagrodzona Galaxy National Book Award oraz Crime Writers' Asscociation John Creasey New Blood!
Prawa sprzedane do 42 krajów!
,,Zachwycający debiut. Główna postać, Christine, jest przepięknie naszkicowana. Trudno wyobrazić sobie bardziej frapujący, wiarygodny i życzliwy portret okaleczonego człowieka. Pokochałam ją od początku do końca". Mo Hayder, autorka Ptasznika
,,Dalece niepokojący debiut, który stawia najbardziej przerażające pytanie: co nam pozostanie, kiedy stracimy tożsamość?". Val McDermid, autorka Gorączki kości
Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste.
Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania - jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką? Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna ona się staje.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Obłok MagellanaStanisław Lem
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wieczny pokójJoe Haldeman
-
nowość[ e-book ]Trzy opowiadania science fiction. Trzy wizje przyszłości Próżnia, Nosiciel, ParadygmatAdam Binduga
-
nowość[ e-book ]Głębia. ImprintMarcin Podlewski
-
nowość[ książka ]Beowulf. Przekład i komentarz oraz Sellic Spell pod redakcją Christophera TolkienaJ.R.R. Tolkien
-
nowość[ książka, e-book ]Gdzie dawniej śpiewał ptakKate Wilhelm
-
nowość[ książka ]Nim pożrą nas ćmySzymon Rogowicz
-
nowość[ książka, e-book ]Mesjasz DiunyFrank Herbert
-
nowość[ książka ]Upadek GondolinuJ.R.R Tolkien
-
nowość[ książka ]Beren i Luthien. Pod redakcją Christophera TolkienaJ.R.R Tolkien
-
nowość[ e-book ]Fa-laPaweł Famus
-
nowość[ e-book ]Mr. - OkPaweł Famus
LINKI SPONSOROWANE









































