REKLAMA

Szeryfowie

tytuł oryg.: Comanche. Les sheriffs
autor: Hermann Huppen, Greg
przekład: Wojciech Birek
wydawnictwo: Prószyński Media
seria: Comanche
wydanie: pierwsze, Warszawa
data: 7 września 2017
forma: komiks, okładka twarda
wymiary: 240 × 320 mm
liczba stron: 48
ISBN: 978-83-8097052-6

Co tydzień wystawiamy przed dom kubeł ze śmieciami, a po jakimś czasie jego zawartość w magiczny sposób znika. Ale wbrew temu, co może nam się wydawać, nie ma w tym nic nadnaturalnego.

,,Śmieci", kolejne po obsypanym deszczem nagród ,,My Friend Dahmer" dzieło Derfa Backderfa, to swoista oda do najbardziej gównianego ze wszystkich zawodów - fuchy śmieciarza. To opowieść o wybuchowych przygodach dwudziestokilkulatków zawodowo zajmujących się sprzątaniem z ulic niekończących się stosów odpadów. Trójce naszych bohaterów przyjdzie zmagać się z małomiasteczkową biurokracją, paradą dziwaków, palącym upałem (latem) i mroźnymi śnieżycami (zimą).

,,Śmieci" to czysta fikcja, ale oparta na osobistych doświadczeniach Derfa. Autor w komediową opowieść pełną cuchnących koszy na śmieci oraz wybuchających worków z odpadami wplótł informacje o pochodzeniu i losie rzeczy, które wyrzucamy na śmietnik. To wstrząsająca wiedza.

Drogi Czytelniku, zapraszamy cię na pakę śmieciarki Betty, którą - z Derfem u boku - wyruszysz w podróż po przepastnym i tajemniczym świecie odpadków. ,,Śmieci" to przezabawna opowieść, przy której żołądek nie raz podejdzie ci do gardła, gwarantująca zdrową porcję śmiechu i zdumienia.

Porywająca oda do śmierdzących realiów codziennego życia.
,,Publishers Weekly"

Amerykański sen sprowadza się do tego, żeby jak najszybciej przerobić wszystko na śmieci.
Russell Baker

Derf Backderf - autor obsypanej nagrodami historii ,,My Friend Dahmer" i laureat prestiżowej nagrody im. Roberta F. Kennedy'ego w kategorii komiksu politycznego. Jego paski komiksowe z cyklu ,,The City" przez blisko 25 lat ukazywały się na łamach ponad 140 niezależnych tytułów prasowych. Obecnie mieszka w Cleveland w stanie Ohio.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy