Strażnik Klejnotu
| autor: | Katarzyna Rygiel |
| projekt okładki: | Przemysław Szukaj |
| wydawnictwo: | Dwukropek |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 9 czerwca 2021 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 145 × 203 mm |
| liczba stron: | 456 |
| ISBN: | 978-83-8141354-1 |
Ula i Felek to współcześni nastolatkowie, których naprawdę wiele różni. Ona bez trudu nawiązuje przyjaźnie, on z kolei uchodzi za dziwaka, bo lubi się uczyć. Chociaż Ula i Feliks się nie cierpią, muszą razem napisać pracę z języka polskiego. Spotykają się w czasie Nocy Muzeów w Muzeum Chopina. I tam zaczyna się ich prawdziwa przygoda: przenoszą się w czasie! Okazuje się, że przetrwanie w Warszawie sprzed stuleci nie jest wcale takie proste. Po pierwszym szoku Ula i Felek próbują odkryć, kto wysłał ich w tę podróż do przeszłości. Zanim odkryją, że to Syrena i jej chęć odzyskania cennego naszyjnika z brązu, przyjdzie im zmierzyć się z tajemniczym i niebezpiecznym Pistoriusem. Będą gośćmi króla Zygmunta III Wazy, porozmawiają z Fryderykiem Chopinem i jego muzą Konstancją Gładkowską, z Julianem Różyckim przejdą się po słynnym bazarze i przeżyją dramatyczne chwile z Krisem - fotografem powstania warszawskiego.
Powieść doskonale kreśli postawy współczesnych nastolatków, ich wybory i uprzedzenia. Jest wspaniałą książką o Warszawie, pełną zaskakujących ciekawostek o tym mieście, jego mieszkańcach i historii.
"Strażnik Klejnotu" jest dla mnie książką szczególną. To, że sama w sobie jest po prostu świetna, nie powinno dziwić, skoro mamy do czynienia z Autorką, która nie raz pokazała nam już nie tylko moc swojej wyobraźni, ale i wielką umiejętność przedstawiania przygód młodych ludzi. Ale ta książka jest czymś dużo więcej niż po prostu totalnie wciągającą powieścią przygodową. Dzięki osadzeniu "Strażnika Klejnotu" w Warszawie i wypełnieniu fabuły magią i podróżami w czasie, co rusz spotykamy znane miejsca i postacie, zarówno z historii, jak i te ze świata legend. A to oznacza, że się uczymy. Ale uwaga! Uczymy się w sposób najlepszy z możliwych: przez zabawę i przez poczucie uczestnictwa w przygodzie. Jeśli dodamy do tego płynące z opowieści niesamowite wartości, takie jak cud absolutnie niespodziewanej przyjaźni, czy genialne przełamywanie stereotypów (pomysł z Bazyliszkiem to rewelacja!) - nie pozostaje mi nic innego poza stwierdzeniem, że jestem totalnie zachwycony, a mówiąc nieco inaczej - pełen WOLI i OCHOTY, żeby polecić tę książkę Wam wszystkim!
Przemysław Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Teacher Global Prize 2020
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Piracki spadek. Na tropie tajemnicy sprzed wiekówKatarzyna Rygiel
-
[ książka ]Po prostu magiaKatarzyna Rygiel
-
[ książka ]Jeden dzień. Strażnik klejnotu, tom 3Katarzyna Rygiel
-
[ książka ]Wszystkie zaułki przeszłości. Strażnik klejnotu, tom 2Katarzyna Rygiel
-
[ książka, e-book ]Wielki chłódKatarzyna Rygiel
-
[ książka, e-book ]Śmiertelne zlecenieKatarzyna Rygiel
-
nowość[ książka ]Kroniki Archeo. Klątwa złotego smoka. Tom 4Agnieszka Stelmaszyk
-
nowość[ książka ]Miś Pracuś. Przesuń paluszkiem. W oceanieBenji Davies
-
nowość[ książka ]Układ Słoneczny. Modele 3DLauren Fairgrieve
-
nowość[ książka, e-book ]Amanda Black i Ostatnia ChwilaJuan Gómez-Jurado, Barbara Montes
-
nowość[ książka, e-book ]MVP. The Most Valuable Proposition. Christmas editionOla Rochowiak
-
nowość[ książka, e-book ]Pod powierzchniąDiana Urban
LINKI SPONSOROWANE







































