Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli. Majestat gołębi, dyskretny urok ślimaków i inne cuda świata przyrody
| tytuł oryg.: | Unseen City: The Majesty of Pigeons, the Discreet Charm of Snails & Other Wonders of the Urban Wilderness |
| autor: | Nathanael Johnson |
| przekład: | Kinga Markiewicz |
| wydawnictwo: | Vivante |
| wydanie: | wydanie 1, Białystok |
| data: | 16 maja 2017 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 145 × 205 mm |
| liczba stron: | 312 |
| ISBN: | 978-83-6544276-5 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2017.05.16 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 1 | 2017.05.16 |
Majestatyczny gołąb, uroczy ślimak, mistyczny miłorząb - każdy z nich ma do opowiedzenia ciekawą historię
Wszystko zaczęło się, kiedy Nathanael Johnson postanowił nauczyć córeczkę nazw wszystkich drzew, które mijali w drodze do przedszkola w San Francisco. Mały projekt zamienił się w wielką przygodę mającą na celu odkrycie sekretów i ciekawostek dotyczących fauny i flory w mieście.
Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli uchylają rąbka tajemnicy z życia zwierząt i roślin, które znajdziesz na pobliskim skwerze, w parku czy przy drodze do pracy. Lupa, lornetka i przewodnik - tylko tyle potrzeba, aby poznać fascynujący świat miejskiej przyrody. Każdy z bohaterów książki odkrywa nie tylko własną historię, ale ukazuje również prawdziwe oblicze świata natury - który bywa przewrotny, czasem irytuje, ale przede wszystkim jest przepiękny.
Zagłębiając się w miejską dżunglę, dowiesz się, że gołębie potrafią latać z prędkością 177 kilometrów na godzinę oraz dobierają się w pary na całe życie, a wrony nie tylko zapamiętują ludzkie twarze, ale potrafią robić na złość tym, którzy wchodzą im w drogę. Z kolei liście nasturcji idealnie nadają się na kanapkę, a składniki na najlepszą sałatkę znajdziesz w parku.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Byłem więźniem. Tom II. Dowody na życie po życiuRoman Kotliński Jonasz -
nowość[ książka, e-book ]Tylko nie mów nikomu. Dlaczego lubimy plotkowaćKelsey McKinney -
nowość[ książka, e-book ]Przewodnik po nocnym niebie. Mity i opowieści zapisane w gwiazdachAnnette Giesecke -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Sanitariuszki. Miłość i śmierć w Powstaniu WarszawskimSylwia Winnik -
nowość[ e-book ]Zero błędów. Powstanie i upadek Secret ServiceCarol Leonnig -
nowość[ książka, e-book ]Niesamowita SłowiańszczyznaMaria Janion -
nowość[ książka, audiobook ]Polski Paryż. Śladem malarek, pisarzy, kreatorów styluAdam Chowański -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kapuściński non-fictionArtur Domosławski -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Skłodowska-Curie. RebeliantkaAngelika Kuźniak -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Malta. Wyspa pełna smakówPiotr Ibrahim Kalwas -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Rzym. Miasto nad miastamiPiotr Kępiński -
nowość[ audiobook, e-book ]O moim życiu i pracachMaria Skłodowska-Curie
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA






























