Sekretne życie Grety O
tytuł oryg.: | The Collected Works of Gretchen Oyster |
autor: | Cary Fagan |
przekład: | Maria Jaszczurowska |
wydawnictwo: | Wydawnictwo Literackie |
wydanie: | pierwsze, Kraków |
data: | 23 marca 2022 |
forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
wymiary: | 143 × 205 mm |
liczba stron: | 216 |
ISBN: | 978-83-0807512-8 |
Inne formy i wydania
książka, okładka miękka ze skrzydełkami, pierwsze | 2022.03.23 |
e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2022.03.23 |
Hartley ma trzynaście lat i nieznośną świadomość, że nikt nie zwraca na niego najmniejszej uwagi. Ani starsza siostra, ani młodszy brat, o rodzicach już nie wspominając. Wszystkich zajmuje ucieczka z domu szesnastoletniego Jacksona, najstarszego syna.
A co może robić pozostawiony sam sobie nastolatek w takiej dziurze jak miasteczko Whirton? Chyba tylko poszukać szczęścia i jakiejś książki w miejscowej bibliotece, która jak się okazuje może skrywać nieoczywiste skarby.
Skąd między książkami wzięła się ręcznie zrobiona kartka? Kto kryje się pod inicjałami ,,g.o." i skąd czerpie natchnienie? Stworzył więcej takich pocztówek? I czy rzeczywiście tajemniczy autor jest pokrewną duszą Hartleya, jak wydaje się chłopcu?
Odrobinę tajemnicza, ciepła i mądra opowieść obyczajowa dla nastolatków, ilustrowana zabawnymi, pomysłowymi kolażami przywodzi na myśl choćby nieśmiertelne młodzieżówki pióra Małgorzaty Musierowicz.
Cary Fagan - kanadyjski autor książek dla dzieci, m. in. Mort Ziff Is Not Dead, Wolfie & Fly, Little Blue Chair, What Are You Doing, Benny?, Mr. Zinger's Hat. Laureat licznych nagród przyznawanych autorom literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. The Marilyn Baillie Picture Book Award, The IODE Jean Throop Award oraz The Vicky Metcalf Award for Literature for Young People). Napisał także sześć powieści i trzy zbiory opowiadań dla dorosłych czytelników. Urodził się w Toronto, gdzie do dziś mieszka z rodziną.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]T-Roxie. Starsza siostra T-RexaMichelle Robinson
-
[ książka ]Trafiony, zatopiony. Pająk i Mucha, tom 7Kai Pannen
-
[ książka ]Układ RóżSasha Peyton Smith
-
[ książka ]Tunel w zaświaty. Wakacje z Koszmarkiem, tom 3Justyna Drzewicka
-
[ książka ]Dobrze mieć przyjaciela. (seria: Wielkie problemy małych ludzi)Magdalena Młodnicka
-
[ książka ]Leoś. Mały traktorek i wielkie odkrycieSuza Kolb
-
[ książka ]Jano i Wito u dentystyWiola Wołoszyn
-
[ książka ]Zwierzęta lasu. Puzzle interaktywne KakaduMagdalena Młodnicka, Piotr Wojtyra
-
[ książka ]Mówiąca książka interaktywna ,,Dookoła świata. Wyszukaj i policz". (zestaw z piórem Kakadu)Marzia Giordano
-
[ książka ]Mówiące puzzle interaktywne ,,Zwierzęta lasu". (zestaw z piórem Kakadu)Magdalena Młodnicka, Piotr Wojtyra
-
[ książka, e-book ]Gwiazda z pierwszego piętraBarbara Kosmowska
-
[ książka, e-book ]Elfie, gdzie jesteś?Marcin Pałasz
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA