Sapiens. Od zwierząt do bogów
| autor: | Yuval Noah Harari |
| wydawnictwo: | DW PWN |
| wydanie: | wydanie 1, dodruk, Warszawa |
| data: | 20 lipca 2017 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 145 × 205 mm |
| liczba stron: | 528 |
| ISBN: | 978-83-7705996-8 |
Siedemdziesiąt tysięcy lat temu homo sapiens był niewiele znaczącym zwierzęciem żyjącym w pewnym zakątku Afryki. W ciągu następnych tysiącleci wyrósł na pana całej planety i postrach ekosystemu. Dziś stoi na progu osiągnięcia statusu boga, gotów dostąpić nie tylko wiecznej młodości, lecz także boskich władz tworzenia i niszczenia.
Ludzie istnieli na długo przed narodzeniem sie historii. Sto tysięcy lat temu na ziemi żyło sześć gatunków ludzkich, które nie wyróżniały się niczym szczególnym wśród nieprzebranej liczby innych organizmów. Jak to się stało, ze homo sapiens podbił świat i zdominował planetę, a jego zachowania i idee stały sie decydujące dla losów Ziemi? Autor zabiera nas w podróż do przeszłości i wraca do korzeni ludzkości, aby wyjaśnić najbardziej nurtujące pytania, na przykład:
o Czym tak naprawdę jest pieniądz - czyżby jedyny pomost miedzy kulturami?
o Dlaczego staliśmy się tacy grubi?
o Czy może być coś nienaturalnego w ludzkich zachowaniach z punktu widzenia biologii?
o Skąd się wziął patriarchat w tak wielu kulturach?
o Czy kapitalizm jest religią?
o Które wydarzenia najbardziej wpłynęły na losy ludzkości? Czy na pewno wojny, podboje i koalicje? A może raczej udomowienie zwierząt, wynalazki, ideologie i religie?
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, audiobook, e-book ]Niepowstrzymani 3. Jak wrogowie stają się przyjaciółmiYuval Noah Harari
-
[ książka, audiobook, e-book ]Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światemYuval Noah Harari
-
[ książka, audiobook, e-book ]Niepowstrzymani 2. Dlaczego świat nie jest sprawiedliwyYuval Noah Harari
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Za sześć minut zima. Wojna nuklearna i co dalej?Mark Lynas
-
nowość[ książka ]Czarne z białym. Zapiski niezależne 2012-2017Ludwik Wiśniewski OP
-
nowość[ e-book ]Rudowłosa z Auchwitz. Historia prawdziwaNechama Birnbaum
-
nowość[ książka ]Można oszaleć. Opowieść o szpitalu psychiatrycznym w KobierzynieKrystyna Rożnowska
-
nowość[ e-book ]Teddy. Niepokorny bokser z AuschwitzNina Majewska-Brown
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Najszczęśliwszy człowiek na ZiemiEddie Jaku
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Halny. Wiatr, który niesie obłędDawid Góra
-
nowość[ książka, audiobook ]Trzeba było grać. Pierwszy reportaż o dziewczęcej orkiestrze z AuschwitzAnne Sebba
-
nowość[ książka, e-book ]Wszystko jest OKMagdalena Matraszek
LINKI SPONSOROWANE

































