REKLAMA
Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach
| autor: | Yannets Levi |
| ilustracje: | Ewa Stiasny |
| wydawnictwo: | Dwie Siostry |
| wydanie: | wydanie 1, Warszawa |
| data: | 29 maja 2024 |
| forma: | książka |
| wymiary: | 160 × 220 mm |
| liczba stron: | 88 |
| ISBN: | 978-83-8150474-4 |
Gdzie imprezują karaluchy? Czy cztery włosy mogą uratować komuś życie? Kto pożera opowieści? Nie wiecie? Zapytajcie wuja Leona. Pierwszy tom serii niewiarygodnych przygód podróżnika i gawędziarza, która podbiła serca czytelników na całym świecie.
,,Na pewno nie uwierzycie w ani jedno moje słowo. Na pewno powiecie, że zmyślam. Może nawet będziecie się ze mnie śmiać. Ale przysięgam, że wszystko, co wam opowiem, wydarzyło się naprawdę. A jeśli zmyślam, to niech mi uszy odpadną, bo wszystko, co zamierzam wam opowiedzieć, usłyszałem na własne uszy od mojego wuja Leona".
Wuj Leon nie jest zwyczajnym wujkiem: to nieustraszony badacz dalekich lądów i czarodziej w jednej osobie. I nikt nie potrafi tak jak on opowiadać o swoich przygodach! Na przykład o tym, jak pewnego razu utknął na chmurze. Albo jak zamieniono go w karalucha. Albo jak został błaznem w Królestwie Naopak. Czy to wszystko prawda? A czy to takie ważne?
Pełne szalonej fantazji historie izraelskiego pisarza Yannetsa Levy'ego czerpią z najlepszych tradycji bliskowschodnich opowieści. ,,Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach" stały się bestsellerem w Izraelu i za granicą i otrzymały Public Library Award - najważniejszą izraelską nagrodę w dziedzinie literatury dziecięcej.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych (format podręczny)Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
-
nowość[ książka, e-book ]Dziennik Youtubera przedstawia: Shortsy Davy'ego. Sezon 2Marcus Emerson
-
nowość[ książka ]Rob & Ot. Leć, leć (tom 5)Jaume Copons
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Małe Licho i anioł z kamieniaMarta Kisiel
-
nowość[ książka ]MAPY. Edycja fioletowa (format podręczny). Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świataAleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
-
nowość[ książka ]Fascynujące łamigłówki. ZiemiaDominika Dąbrowska
-
nowość[ książka ]Szpiedzy i przyjaciele. Ministerstwo Nie dla Dam, tom 3Robin Stevens
-
nowość[ książka ]Król złodzieiCornelia Funke
-
nowość[ książka ]Bohaterowie literaccy i ich historieStepanka Sekaninova
-
nowość[ książka ]Wspaniałe eksperymenty. PlenerMegan Olivia Hall
-
nowość[ książka, e-book ]Mapa pragnieńAlice Kellen
-
nowość[ książka ]Gustav Klimt - zeszyt do kolorowaniaEdyta Niemiec-Szywała
LINKI SPONSOROWANE























