REKLAMA

Pokłosie czekaladowej wojny

tytuł oryg.: Beyond the chocolate war
autor: Robert Cormier
przekład: Jerzy Łoziński
wydawnictwo: Zysk i S-ka
kolekcja: Kameleon
wydanie: Poznań
data: 10 listopada 2005
forma: książka, okładka miękka
wymiary: 125 × 185 mm
liczba stron: 226
ISBN: 978-83-7298753-2

Rok szkolny powoli się kończy, historia z czekoladkami należy już do przeszłości, ale w Trinity nikt nie zapomniał "czekoladowej wojny".

Przebiegły Archie Costello, przewodzący tajnej organizacji uczniowskiej o nazwie Vigilsi, przed uzyskaniem dyplomu chce jeszcze zlecić kilka ze swych słynnych zadań. Martwi go wprawdzie to, że jego prawa ręka, Obie, zaczyna się dystansować od Vigilsów, ale łatwo komuś polecić, żeby jakoś to załatwił. Czy jednak Archie nie będzie zaskoczony, kiedy na koniec okaże się, jaką niespodziankę przygotował dla niego Obie?

Niespodzianki czekają zresztą nie tylko Archiego. Pomiędzy tymi, którzy doświadczyli w Trinity upokorzeń i wstydu, znajdą się osoby myślące o rewanżu. Lont się już tli, a eksplozja nastąpi jeszcze przed końcem roku. Kto ją przeżyje?

Nikt z czytelników poprzedniej książki Roberta Cormiera, Czekoladowej wojny, nie zapomni dramatycznej finałowej walki na ringu w Trinity School... Niewielu autorów może się równać z Cormierem, gdy chodzi o połączenie wątków psychologicznych, społecznych i moralnych. Pokłosie czekoladowej wojny to coś więcej niż kontynuacja, to książka o samodzielnej wartości.

"The New York Times Review of Books"

Robert Cormier napisał znakomitą kontynuację swej Czekoladowej wojny, zwartą, wartką, bogatą w subtelności psychologiczne. Pokłosie wojny czekoladowej to niewątpliwy kandydat do Newbery Medal, a ja powiedziałbym więcej: jego najprawdopodobniejszy zwycięzca.

"Children's Book Review Sernice"

Czytelnik nie będzie potrafił oderwać się od tej książki... Jeśli ktoś nie czytał pierwszej części, po lekturze Pokłosia czekoladowej wojny niezwłocznie po nią sięgnie. Pokłosie... to najlepsza z bardzo przecież popularnych książek Cormiera.

"Voice of Youth Adults"

Robert Cormier jest autorem bardzo poczytnych książek, między innymi: Eight Plus One, Now and at the Hour, A Little Raw on Monday Morningys, Take Me Where the Good Times Are, Fade, The Bumblebee Flies Anyway, Czekoladowa wojna i Pokłosie czekoladowej wojny. Wraz z żoną Connie mieszka w Leominster w stanie Massachusetts.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy