Piekarz z Auschwitz. Literatura faktu
| autor: | Patryk Hertig |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Poligraf |
| wydanie: | Brzezia Łąka |
| data: | 13 listopada 2025 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 145 × 205 mm |
| liczba stron: | 168 |
| ISBN: | 978-83-8308608-8 |
,,Piekarz z Auschwitz" to książka opowiadająca historię niezwykłej miłości moich Dziadków, którzy przetrwali piekło niemieckich obozów koncentracyjnych w trakcie II wojny światowej.
Historia piekarza obozowego oraz członkini Armii Krajowej, którym miłość dawała nadzieję na przeżycie każdego kolejnego dnia tego piekła.
Zawiera własnoręcznie spisane przez Nich opowiadania, numery obozowe oraz imiona i nazwiska Ich współtowarzyszy niedoli.
To historia warta przeczytania, aby każdy człowiek zrozumiał, co w życiu jest naprawdę ważne oraz dlaczego nie warto być obojętnym na zło.
Dziadek Edward Hertig trafił do Auschwitz 8 października 1940 roku trzecim transportem z Tarnowa. Wypiekał pieczywo zarówno dla więźniów, jak i dla załogi obozu. To w piekarni w Auschwitz pierwszy raz spotkali się z babcią Haliną Bańko.
Babcia była dwukrotnie aresztowana przez SS. 2 maja oraz 28 października 1943 roku.
Dzięki opowiadaniom Babci dowiedziałem się o wielu ciekawych wydarzeniach, jakie spotkały Ich w trakcie wojny oraz po jej zakończeniu. W jak niezwykły sposób umówili się, że odnajdą się po zakończeniu wojny, o ile oboje ją przeżyją.
Myślę, że oboje chcieliby, aby jak najwięcej osób poznało tę wyjątkową historię. Mam nadzieję, że wyciągniecie z tej książki wiele dobrych i wartościowych wniosków.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Piekarz z AuschwitzPatryk Hertig
-
nowość[ książka, e-book ]Alfabet MilleraLeszek Miller, Jacek Prusinowski
-
nowość[ książka ]Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatriiJeffrey A. Lieberman, Ogi Ogas
-
nowość[ e-book ]Ta ciemna ćmaAndrzej Kopacki
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Imperium elit. Wzlot i upadek Conde Nast, największej dynastii medialnej Nowego JorkuMichael Grynbaum
-
nowość[ książka, e-book ]Milan Kundera. Życie za zasłonąAleksander Kaczorowski
-
nowość[ książka, e-book ]I zdarzyła się Hiroszima. Wyścig po bombę atomową i fatalna decyzja, która zmieniła losy świataIain Macgregor
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Żyletkę zawsze noszę przy sobieMałgorzata Gołota
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Mężczyźni OsieckiejJoanna Podsadecka
-
nowość[ książka ]Pakiet: Jeszcze będzie przepięknie, Jeszcze będzie normalnieTomek Lipiński
-
nowość[ książka ]Przed waszą erąMateusz Łabuz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Lato Thomasa MannaKerstin Holzer
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA




























