Pedro Arrupe SJ. Portret człowieka wolnego
| autor: | Wojciech Żmudziński SJ |
| wydawnictwo: | WAM |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 10 stycznia 2022 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 202 × 142 mm |
| liczba stron: | 272 |
| ISBN: | 978-83-2771896-9 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka, pierwsze | 2022.01.10 |
| e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2022.01.19 |
Lider, który przerósł swoje czasy
Takich właśnie przywódców potrzebował Kościół w latach 70. i takich potrzebuje dzisiaj.
Pedro Arrupe (1907-1991) to postać o niezwykle bogatym życiorysie. Po ukończeniu studiów medycznych wstąpił do Towarzystwa Jezusowego i podczas ostatniego etapu formacji zakonnej angażował się w pracę duszpasterską wśród ubogich i więźniów w USA. Następnie przez 27 lat pracował w Japonii jako misjonarz, gdzie w roku 1945 przeżył wybuch bomby atomowej w Hiroszimie, po którym sprawnie zorganizował pomoc potrzebującym. Jako generał jezuitów promował dialog i dążył do jedności przeżywającego kryzys Kościoła, powołał również do życia organizację Jezuicka Służba Uchodźcom. Z powodu swoich bezkompromisowych działań zmierzających do posoborowej odnowy Kościoła zmagał się z bolesną krytyką ze strony oponentów, doświadczył nawet nocy duchowej. W 1981 po udarze, którzy przykuł go do łóżka, zrzekł się urzędu generała.
Pierwsza książka w Polsce, pokazująca koleje losu tego niezwykłego jezuity, który zawsze potrafił zrezygnować z własnych planów i udać się tam, gdzie go najbardziej potrzebowano.
Mądrość ojca Arrupego nie opierała się na jego wielkiej wiedzy czy na dobrej znajomości licznych kultur i języków, lecz na odwadze bycia z innymi i dla innych. Bez względu na to, kim ten inny jest.
Wojciech Żmudziński SJ (ur. 1961) - teolog biblijny i pedagog, publicysta, autor książek z dziedziny duchowości i edukacji. Założyciel Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe, którym kierował w latach 1996-2018. Od 2019 jest socjuszem przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Zrozumieć BałkanyZuzanna Sielska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Delfiny i BelzebubWojciech Tochman
-
nowość[ książka, e-book ]Bogaci, bogatsi, najbogatsi. O życiu tych, którzy mają wszystko (i jachty)Evan Osnos
-
nowość[ książka ]Polska jest życzliwaMarcin Napiórkowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]W tym domu już nie straszy. Reportaże o Żydach, Polakach i fatumPaweł Piotr Reszka
-
nowość[ e-book ]287 najdziwniejszych faktów o seryjnych mordercachJack Rosewood
-
nowość[ książka ]It Girl. Historia Jane BirkinMarisa Meltzer
-
nowość[ książka, audiobook ]Dary Ziemi. Czego przyroda uczy nas o wzajemnościRobin Wall Kimmerer
-
nowość[ książka ]Jak wytresować PolakaBartosz Skrobisz
-
nowość[ audiobook, e-book ]Maradona. Ręka BogaJimmy Burns
-
nowość[ książka ]Kiedy świat śpi. Opowieści, słowa i rany PalestynyFrancesca Albanese
-
nowość[ audiobook, e-book ]PeleStephane Cohen
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA




























