Nikt o tym nie mówi
| autor: | Patricia Lockwood |
| przekład: | Dorota Konowrocka-Sawa |
| wydawnictwo: | W.A.B |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 22 marca 2023 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 135 × 210 mm |
| liczba stron: | 256 |
| ISBN: | 978-83-8318363-3 |
Finalistka Bookera 2021, nominowana do Women's Prize for Fiction, nazwana jedną z najlepszych książek roku przez ponad 20 zagranicznych magazynów.
Książka ,,onieśmielająco utalentowanej autorki" (,,The New York Times Book Review") stawiająca pytanie: Czy jest życie po Internecie?
Fragmentaryczna i wszechogarniająca, przenikliwa i autentyczna książka Nikt o tym nie mówi jest listem miłosnym do nieskończonego skrolowania, a jednocześnie głęboką, współczesną medytacją na temat miłości, języka i związków międzyludzkich wygłoszoną przez bardzo osobny i wyjątkowy głos literatury amerykańskiej. To opowieść o istnieniu podzielonym na dwie połowy. O tym, co się wydarza, gdy prawdziwe życie zderza się z narastającym absurdem świata udostępnianego za pośrednictwem ekranu.
Na początku tej ogromnie aktualnej i wymykającej się podziałom gatunkowym książki kobieta, która niedawno zyskała rozpoznawalność dzięki postom zamieszczanym w mediach społecznościowych, podróżuje po całym świecie, by spotykać się z zakochaną w niej publicznością. Jest przytłoczona lawirowaniem w meandrach nowego języka i obyczajów tego, co nazywa ,,portalem", i nie potrafi się pozbyć poczucia, że ten chór nieprzeliczonych głosów dyktuje jej myśli. Gdy na horyzoncie zaczynają majaczyć zagrożenia egzystencjalne - zmiana klimatu, niestabilność gospodarcza, epidemia samotności, dojście do władzy nienazwanego dyktatora - kobieta swoimi postami coraz głębiej zatapia się w pustce portalu. Lawina obrazów, szczegółów i odniesień stwarza pejzaż post-rozsądku, post-ironii, post-wszystkiego. ,,Czy jesteśmy w piekle?" - pytają się nawzajem obywatele portalu. ,,Czy wszyscy będziemy to robić aż do śmierci?".
Przez ten chaos przebijają się dwie wiadomości od matki: ,,Coś poszło nie tak" i ,,Jak szybko możesz przyjechać?". Gdy prawdziwe życie zderza się z narastającym absurdem portalu, kobieta konfrontuje się ze światem, który wydaje się zawierać zarówno mnóstwo dowodów na istnienie dobra, empatii i sprawiedliwości, jak i mnóstwo świadectw, że jest wprost przeciwnie.
,,Naprawdę uwielbiam tę książkę" - Sally Rooney, autorka Normalnych ludzi
,,Patricia Lockwood to arcypotomkini społeczno-literackiego stylu Jane Austen. Powieść obserwacyjna, skrzyżowana ze wspomnieniami z rodzinnego kryzysu, napisana jako poemat prozą, przesiąknięta metaforą" - New York Review of Books
,,Intelektualny i emocjonalny roller coaster" - Daily Mail
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Sny o pociągachDenis Johnson
-
nowość[ e-book ]Siedem pustych domówSamanta Schweblin
-
nowość[ książka, e-book ]NarkotykiStanisław Ignacy Witkiewicz
-
nowość[ książka ]TrafostacjaAgnieszka Wolny-Hamkało
-
nowość[ audiobook ]Wszyscy patrzymy na ten sam księżycM. Sienkiewicz
-
nowość[ książka, audiobook ]KairosJenny Erpenbeck
-
nowość[ książka, e-book ]Po prostu bądźM.M Aries
-
nowość[ książka ]Dom na GroblachWiktoria Gische
-
nowość[ e-book ]Nic nie rośnie w blasku księżycaTorborg Nedreaas
-
nowość[ książka, e-book ]ŻarłokA.K. Blakemore
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zaleca się kolejnego kotaSho Ishida
-
nowość[ książka, audiobook ]Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałujęMateusz Pakuła
LINKI SPONSOROWANE







































