Niewinni i cała reszta
tytuł oryg.: | Innocents and Others |
autor: | Dana Spiotta |
przekład: | Zbigniew Kościuk |
wydawnictwo: | Wydawnictwo Kobiece |
wydanie: | Wydanie 1, Białystok |
data: | 17 lipca 2018 |
forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
wymiary: | 135 × 205 mm |
liczba stron: | 334 |
ISBN: | 978-83-6607430-9 |
Inne formy i wydania
e-book (epub, mobipocket), Wydanie 1 | 2018.07.13 |
książka, okładka miękka ze skrzydełkami, Wydanie 1 | 2018.07.17 |
Piękna i dojrzała opowieść o prawdziwych uczuciach, głębokich pragnieniach i wielkiej pasji do kinematografii
Meadow Mori i Carrie Wexler są przyjaciółkami z czasów szkolnych. Obie wychowały się w Los Angeles w latach 80. i zajmują się tworzeniem filmów. Meadow nagrywa ambitne produkcje dokumentalne. Carrie jest zwolenniczką kina komercyjnego.
Pewnego dnia Meadow przypadkiem dowiaduje się o Nicole - tajemniczej kobiecie, która przez telefon uwodzi wpływowych mężczyzn z branży filmowej. Mimo że w kręgach wszyscy ją znają, nikt jej nigdy nie widział. Meadow wyczuwa w tej historii idealny materiał na film.
Gdy odkrywa, że od pewnego czasu słuch po Nicole zaginął, kobieta postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę chce pokazać jej historię światu. Nie wie jeszcze, że ta opowieść otworzy głębokie rany - nie tylko jej bohaterki.
__
"Zdumiewająca obserwacja tego, jak obecnie żyjemy. Dana Spiotta stworzyła nowy rodzaj wielkiej amerykańskiej powieści". - ,,The New York Times"
___
O autorce
Dana Spiotta - amerykańska pisarka, autorka powieści: "Niewinność i inne przypadki" (2017), która dostała nagrodę literacką St. Francis College i została nominowana do nagrody Los Angeles Book Prize; Stone Arabia (2011), która znalazła się w finale National Book Critics Circle; Eat the Document (2006), która znalazła się w finale książki roku i otrzymała nagrodę Fundacji Rosenthal; oraz Lightning Field (2001). W 2017 Amerykańska Akademia Sztuk Pięknych przyznała jej literacką nagrodę Johna Updike'a.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Prima SortWalter Kempowski
-
nowość[ audiobook, e-book ]Człowiek, któych kochał SyberięRoy Jacobsen, Anneliese Pitz
-
nowość[ e-book ]Tęcza grawitacjiThomas Pynchon
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pieśni łaciatych krówŁukasz Staniszewski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]AfirmacjaJeff VanderMeer
-
nowość[ książka, e-book ]AniołyDenis Johnson
-
nowość[ audiobook ]Życie SusJonas T. Bengtsson, Małgorzata Klara
-
nowość[ audiobook, e-book ]Czas ŁucjiIwona Małgorzata Żytkowiak
-
nowość[ książka ]RosariumCharlotte Weitze
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]LubiewoMichał Witkowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dziewczyna z konbiniSayaka Murata
-
nowość[ książka ]Galeria wyjatkowychLaura Steven