REKLAMA
Nielegałowie. Jak szpieguje nas Rosja?
| tytuł oryg.: | The Illegals: Russia's Most Audacious Spies and the Plot to Infiltrate the West |
| autor: | Shaun Walker |
| przekład: | Katarzyna Bażyńska-Chojnacka |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Port |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 10 września 2025 |
| ISBN: | 978-83-6838038-5 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, 1 | 2025.09.10 |
| , 1 | 2025.09.10 |
| e-book (epub, mobipocket), 1 | 2025.09.10 |
Aby prowadzić wojnę, nie potrzeba armii. Wystarczą ludzie, których nie widać.
Życie Ann Foley i Donalda Heathfielda - spokojnego małżeństwa z Cambridge w stanie Massachusetts - zostaje brutalnie zakłócone, kiedy pewnego ranka agenci FBI wyważają drzwi i wdzierają się do ich domu, ku ogromnemu zaskoczeniu synów pary. Wkrótce media ujawniają prawdziwe personalia tych dwojga. Jelena Wawiłowa i Andriej Biezrukow - nielegałowie, czyli szpiedzy działający w ramach tajnego programu, który rozpoczął się niemal sto lat wcześniej, kiedy to bolszewicki rząd zaczął wysyłać za granicę swoich agentów.
Rosyjscy nielegałowie mieli wtapiać się w społeczeństwo i udawać zwykłych obywateli, ukrywając swoją tożsamość przed przyjaciółmi, sąsiadami, a nawet własnymi dziećmi. Te ściśle tajne misje - niektóre zakończone spektakularnymi sukcesami, inne zaś poważnymi porażkami - trwały całe długie dziesięciolecia.
Opierając się na setkach godzin wywiadów, a także nowo odkrytych materiałach archiwalnych, Shaun Walker w pasjonujący sposób odsłania kulisy eksperymentu szpiegowskiego i pozwala czytelnikom zrozumieć jego sedno. Rzuca nowe światło na tę długofalową operację wywiadowczą i jej szerokie następstwa - przede wszystkim rolę, jaką odegrała w kształtowaniu dzisiejszego świata. I ostrzega: cicha wojna, bez czołgów i wystrzałów, trwa już od dawna, a każda osoba z twojego otoczenia, nawet najbliższy sąsiad, może okazać się rosyjskim szpiegiem.
"Wybitna literatura faktu. Najlepsza książka o radzieckich i rosyjskich szpiegach, jaką kiedykolwiek czytałem. Jeśli chcecie lepiej zrozumieć, co naprawdę dzieje się w światowej polityce - również tej polskiej - koniecznie przeczytajcie".
VINCENT V. SEVERSKI
Na sąsiedniej półce
-
[ e-book ]Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłościShaun Walker
-
[ audiobook, e-book ]Na ciężkim kacuShaun Walker
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Luksus kontra proste życieJakub Szczęsny
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski ,,Masa" w rozmowie z Arturem GórskimArtur Górski
-
nowość[ książka, e-book ]Minione światy. Podróż do początków ZiemiThomas Halliday
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Atomowi. Testy nuklearne na ludziachŁukasz Dynowski
-
nowość[ książka, e-book ]PRL Artyści niesforniSławomir Koper
-
nowość[ książka, e-book ]Koniec wszystkiego. Jak wojna prowadzi do zniszczeniaVictor Davis Hanson
-
nowość[ książka, audiobook ]Proces o minispódniczkę. Miss Fallaci podbija świat modyOriana Fallaci
-
nowość[ książka, audiobook ]Gdzie rosną cedry. Zapiski z wędrówki przez JaponięCraig Mod
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Brakująca połowa dziejów 2. Nowa historia kobiet na ziemiach polskichAnna Kowalczyk
-
nowość[ książka, audiobook ]Człowiek i wilk. Historia splamiona krwiąKrzysztof Potaczała
LINKI SPONSOROWANE























