REKLAMA
Nie mam nic do stracenia. Abp Józef Michalik. Biografia
| autor: | Tomasz Krzyżak |
| wydawnictwo: | WAM |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 29 października 2015 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 232 × 156 mm |
| liczba stron: | 416 |
| ISBN: | 978-83-2771039-0 |
Jeden człowiek, kilkadziesiąt lat historii polskiego Kościoła
Wielkie marzenie o małej plebanii na Suwalszczyźnie. Niezwykle bliska relacja z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, udokumentowana nigdy niepublikowanymi listami. Kulisy dwukrotnego wyboru na Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Sekrety służbowych kontaktów z SB i lustracji w polskim Kościele. Inicjatywa, dzięki której powstały Światowe Dni Młodzieży. Działania kurii ws. afery pedofilskiej w Tylawie. Wytrwałe starania o pojednanie z grekokatolikami i prawosławnymi. Bojkot "Gazety Wyborczej" i zniknięcie Radia Maryja z diecezji przemyskiej.
Nigdy nie był ulubieńcem mediów, które bezlitośnie rozliczały go z każdego potknięcia. Za sprawą medialnych przekłamań wielu uwierzyło, że abp Józef Michalik to oschły, pancerny konserwatysta, który winnych pedofilii szukał wśród dzieci, feministek i ideologów gender. Dzięki świetnej reportersko biografii Tomasza Krzyżaka w końcu możemy zobaczyć jak skrajnie jednostronny, a często nieuczciwy był to obraz. Nieautoryzowana i nieuciekająca od kontrowersji, ale bardzo uczciwa biografia to nie tylko barwny portret jednego z najważniejszych polskich duchownych, ale przede wszystkim imponująca panorama kilkudziesięciu ostatnich lat historii polskiego Kościoła.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Wanda Półtawska. Biografia z charakteremTomasz Krzyżak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pragniemy zawiadomić, że jutro zostaniemy zabici wraz z rodzinamiPhilip Gourevitch
-
nowość[ e-book ]Nasz ŚwidermajerHanna Litwin
-
nowość[ książka, audiobook ]Yakuza blues. Życie i śmierć w szeregach japońskiej mafiiMartina Baradel
-
nowość[ książka, audiobook ]Spowiedź detektywa. Oszustwa, szantaże, zdradyDariusz Korganowski, Magdalena Kuszewska
-
nowość[ książka, e-book ]Mahomet. Prorok na nasze czasyKaren Armstrong
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Z WIDOKIEM NA POLSKĘ. Sąsiedzi, kciuk Stalina, czeski dług i KGBMagdalena Rigamonti, Monika Waluś, Katarzyna Barczyk-Sikora, Diana Wawrzusiszyn, Alicja Staszak, Witold Jurasz, Marcin Terlik, Tomasz Mateusiak
-
nowość[ książka, audiobook ]Jeffrey Dahmer bez cenzury. Narodziny mordercy i kanibalaRenata Kuryłowicz
-
nowość[ książka, audiobook ]Bękarty PolskiMarek Łuszczyna
-
nowość[ książka, audiobook ]LOTNICZKA. Opowieść o Janinie LewandowskiejAgata Puścikowska
-
nowość[ książka, e-book ]The Secret DJ. Między euforią a upadkiem. Niewygodna prawda ukryta za światłami klubówThe Secret DJ
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zabiłaś? Rozmowy z kobietami skazanymi za zabójstwoZbyszek Nowak
LINKI SPONSOROWANE























