REKLAMA
(Nie)dziennik
| autor: | Jacek Poniedziałek |
| wydawnictwo: | W.A.B |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 10 marca 2021 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 142 × 202 mm |
| liczba stron: | 224 |
| ISBN: | 978-83-2808513-8 |
Dzienniki jednego z najbardziej uznanych polskich aktorów filmowych i teatralnych - Jacka Poniedziałka. To historia walki z nałogiem, perwersyjnym głodem, nienasyconym ego i opresją rzeczywistości. Próba objęcia refleksją świata teatru, rodaków i powracających demonów narodowych.
"Głód przychodzi zwykle po spektaklu. Paląca potrzeba ludzi. Puszczają hamulce. Rozbestwione ego szuka zaspokojenia, kontaktu, głaskania, chuchania i dmuchania, pieszczot, dobrego słowa i czułości. Szuka szaleństwa, znieczulenia, picia, ćpania i seksu. Wszystkiego w nadmiarze. W nasyceniu. Do dna. "
Jacek Poniedziałek - aktor teatralny i filmowy związany z Nowym Teatrem w Warszawie. Absolwent PWST w Krakowie, uczeń Jana Peszka, Krystiana Lupy i Jerzego Stuhra. Przez pięć lat związany z krakowskim Starym Teatrem. Od 1990 roku zagrał w większości polskich spektakli Krzysztofa Warlikowskiego, oprócz tego współpracuje m.in. z Michałem Borczuchem, Krzysztofem Garbaczewskim i Janem Klatą. Zajmuje się także reżyserowaniem spektakli i przekładem literackim.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pod ciemną skórą Filipin. 10 lat późniejTomasz Owsiany
-
nowość[ książka, e-book ]Sex, disco i kasety video. Polska lat 90Wojciech Przylipiak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]MężczyźniMichał Gulczyński
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dzisiaj narysujemy śmierćWojciech Tochman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wygrałem życie, ale najpierw przegrałem siebieNorbi, Sylwia Borowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pianie kogutów, płacz psówWojciech Tochman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Byłem w kolumbijskim więzieniuArtur Górski, Jacek Semerga
-
nowość[ książka, e-book ]Kochając Sylvię PlathEmily Van Duyne
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Bękarty PolskiMarek Łuszczyna
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jeffrey Dahmer bez cenzury. Narodziny mordercy i kanibalaRenata Kuryłowicz
-
nowość[ książka, e-book ]Michnik. Człowiek, który zredagował PolskęAnna Nasalska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Przeklęte klejnoty. Opowieść o miłości, zdradzie i chciwościAna Trigo
LINKI SPONSOROWANE























