Nad życie. Czego uczą nas umierający
autor: | Wojciech Harpula, Maria Mazurek |
wydawnictwo: | Literanova |
wydanie: | Kraków |
data: | 22 listopada 2021 |
ISBN: | 978-83-2408207-0 |
Inne formy i wydania
książka, okładka twarda, pierwsze | 2021.10.13 |
e-book (epub, mobipocket) | 2021.10.13 |
2021.11.22 | |
,,Książka, która pokazuje, co jest w życiu najważniejsze. Poruszająca".
Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska
Czy można umrzeć z uśmiechem na twarzy?
Jak ludzie zmieniają się w obliczu śmierci?
Czy ten, kto dobrze żył, dobrze umiera?
Lekarz na oddziale intensywnej terapii, negocjatorka rozmawiająca z potencjalnym samobójcą na dachu budynku, kapelan w hospicjum - to oni na co dzień obcują ze śmiercią i mogą powiedzieć nam o niej najwięcej. Sąuważnymi i współczującymi przewodnikami i przewodniczkamipo rzeczywistości, która większości z nas wydaje się odległa i niedostępna. Wejście do ich świata daje nam niepowtarzalną szansę, żeby oswoić to, co nieuniknione.
Śmierć to przecież jedyne doświadczenie, które czeka nas wszystkich. A im bardziej od niej uciekamy, tym jest ona później trudniejsza. To właśnieszczere i otwarte rozmowy, bez tabu i niedomówień, pomagają zobaczyć nasze życie we właściwych proporcjach: z całym jego ciężarem, ale i zachwycającą lekkością i pięknem. O tym właśnie jest ta książka.
To poruszające historie, które uczą żyć pełnią życia.
,,Te rozmowy z mądrymi, wrażliwymi osobami dają szansę na ważny krok ku osobistej dojrzałości. Poznajemy przemyślenia i uczucia lekarzy, psychologów i księży towarzyszących tym, którzy umierają, oraz ich bliskim. I nie są to opowieści przygnębiające. Paradoksalnie: namysł nad umieraniem podpowiada, jak żyć".
Prof. Bogdan de Barbaro
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Panie przodem. O co walczą kobiety i mężczyźni we współczesnej PolsceWojciech Harpula, Maria Mazurek
-
nowość[ książka ]Od Asiuni do Joanny. Życie pod BajdułemJoanna Papuzińska, Anna Sobowiec
-
nowość[ książka, e-book ]Kryminalne portrety. Notatki psychologa policyjnegoJan Gołębiowski
-
nowość[ książka, e-book ]Dobry den. Chmiel, tożsamość i luz. Polskie mity o CzechachJakub Medek
-
nowość[ książka ]Władcy wszechświata. Wyścig o geopolityczny podbój kosmosuEmilio Cozzi
-
nowość[ książka, audiobook ]Szykuj sanie latem. Syberyjski mesjasz i podróż do kresu rosyjskiego snu o zbawieniuJędrzej Morawiecki
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Gehenna. Kościelna okupacja PolskiArtur Nowak, Stanisław Obirek
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zimne krematorium. Reportaż ocalałego z zagładyJózsef Debreczeni
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tajwan. Naród widmoChris Horton
-
nowość[ książka, e-book ]Samotność Janosika. Biografia Marka PerepeczkiMarek Szymański
-
nowość[ książka, e-book ]Dary losu. Niezwykłe zdarzenia, które były naszym udziałem, i ludzie, dzięki którym świat był i jest pięknyKrystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Katarzyna Rygiel
-
nowość[ książka ]ChagallJackie Wullschlager