Moja żona tramwajarka. powieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej
| autor: | Krzysztof Strycharski |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Agora |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 27 marca 2019 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 360 |
| ISBN: | 978-83-2682851-5 |
Inne formy i wydania
| 2019.03.27 | |
| e-book (epub, mobipocket) | 2019.03.27 |
Opowieść męża o żonie, wspólnym życiu, niezwykłej rodzinie i wielkiej polityce.
Poznali się w 1987 roku. Ona - słynna na całą Polskę tramwajarka, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, lat 34. On - były zomowiec, właściciel warzywniaka, lat 23. Poprosiła go o pomoc w przewiezieniu mebli. Trzy miesiące później byli już po ślubie. 6 lat później mieli pod opieką dwanaścioro dzieci w swoim rodzinnym domu dziecka. Gdy się usamodzielniły, ona wróciła do polityki i... znów jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci opozycji.
To książka jedyna w swoim rodzaju - żyjący w cieniu znanej żony, nazywany ,,panem Krzywonosem" Krzysztof Strycharski opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, która była w nim stale obecna, o mierzeniu się z dziedzictwem "Solidarności", o rodzinnych radościach i smutkach.
Pojawia się w niej szereg postaci, które Henryka Krzywonos spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego.
Krzysztof Strycharski skończył pisać książkę dokładnie w 31. rocznicę zawarcia małżeństwa z Henryką Krzywonos, a jej premiera przypada dokładnie w 66. urodziny bohaterki - 27 marca.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-StrycharskiejKrzysztof Strycharski
-
nowość[ książka ]Lot motyla. Wymyślić szczęścieBeata Lot-Wójcikowska
-
nowość[ e-book ]O moim życiu i pracachMaria Skłodowska-Curie
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tym. Wolałbym być psemRyszard Abraham
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Niebo. Pięć lat w sekcieSebastian Keller
-
nowość[ książka ]Odzyskane dzieciństwoZbigniew Chodorowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Chiny jednego dzieckaPiotr Sochoń, Weronika Truszczyńska, Nadia Urban
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tym. Człowiek szczery na trzy literyKatarzyna Stoparczyk
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]"Mieli nas za opętanych". Historie nadużyć egzorcystówSzymon Piegza
-
nowość[ książka, e-book ]Świat w oczach sąsiadkiRyszard Koziołek
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Rowerem na Wschód 1937Bernard Newman
-
nowość[ książka, e-book ]W ogrodzie pamięciJoanna Olczak-Ronikier
LINKI SPONSOROWANE

































