REKLAMA

Mistrzowie opowieści. Skandynawskie lato

tytuł oryg.: Mistrzowie opowieści. Skandynawskie lato
autor: Tove Ditlevsen, Rosa Liksom, Amalie Skram, Hans Christian Andersen, Juha-Pekka Koskinen, HJ.L.A. SODERBERG, Dorthe Nors, Karin Fossum, Astrid Lindgren, Jónas Hallgrimsson, Halldór Kiljan Laxness, Elisabet Jokulsdóttir, Naja Marie Aidt, Stig Dagerman, Lars Gustafsson, Raija Siekkinen, Tove Jansson, John Ajvide Lindqvist, Harry Martinson, Kjell Askildsen, Selma Lagerlof, Sophie Elkan, Bodil Malmsten, Cora Sandel, Mikkel Bugge, Merete Lindstrom, Tarjei Vesaas, Kjell Westo
wydawnictwo: Wielka Litera
wydanie: wydanie 1, Warszawa
data: 18 maja 2022
forma: książka, okładka miękka ze skrzydełkami
wymiary: 143 × 205 mm
liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8032771-9

Skandynawowie kochają światło. A let­nie światło na Północy nie przypomina żadnego innego - dłużej trwa, jest ostrzejsze, przejrzystsze, a jednocześnie nasycone błęki­tem morza, wszędobylskich jezior oraz zielenią gęstych lasów. Więc gdy dzień staje się choć odrobinę dłuższy, zaczyna się święto prostej radości i wyzwolenia.

Skandynawskie lato to fascynujący przegląd mistrzów literatury pochodzących z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji. Od autorów znanych polskim czytelnikom od czasów dzieciństwa, jakTove Jansson, Astrid Lindgrenlub Hans Christian Andersen, przez noblistów, jakSelma LagerlöfiHalldór Kiljan Laxness,po tych, z którymizetkną się po raz pierwszy, jak Naja Marie Aidt czy Mikkel Bugge. Można otworzyć ten zbiór na dowolnej stronie i od razu zanu­rzyć się w jeziorze, morzu, wejść do lasu lub posiedzieć w ogro­dzie, powędrować ulicami opustoszałego miasta, wystawić twarz do słońca i poczuć na policzku pocałunek jego promieni.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe