Marzyciele. Oni wyśnili Niepodległą
autor: | Piotr Legutko, Paweł Nowakowski, Sylwester Szefer |
wydawnictwo: | WAM |
wydanie: | pierwsze, Kraków |
data: | 20 września 2019 |
forma: | książka, okładka miękka |
wymiary: | 202 × 142 mm |
liczba stron: | 304 |
ISBN: | 978-83-2771728-3 |
Są ludzie, którzy na przekór trudnościom spełniają wielkie marzenia
O nich jest ta książka. O tych, którzy śnili o Niepodległej i o tym, jak ich sen się ziścił. O powstańcach, społecznikach, artystach, żołnierzach i politykach. O tych, którzy zamiast słomianego zapału nosili w sobie żar ogromnej miłości do kraju.
Piotr Legutko, Paweł F. Nowakowski i Sylwester Szefer, autorzy popularnego cyklu Marzyciele na TVP Historia przedstawiają, jak krok po kroku wielkie marzenie zaczęło przybierać określony kształt. Od konfederatów barskich i Kościuszki, przez Wyspiańskiego i Matejkę po Dmowskiego i Piłsudskiego. Mimo trudności, dramatycznych momentów i zaledwie iskry nadziei.
Czasem historia jest jak piękny sen.
Bohaterowie tej publikacji zostali najpierw przypomniani na ekranach telewizorów za pośrednictwem emitowanego przez kanał TVP Historia serialu "Marzyciele". Jego autorzy zdecydowali się teraz opowiedzieć więcej o ich losach i dokonaniach na kartach książki. (...) Dziś, po latach, jedynie nieliczne z tych postaci są nadal, choć nie bez trudu, rozpoznawane. O pozostałych wiedza się ulotniła, a pamięć zatarła. Zamieszczone tu opowieści będą zatem jedne z tych postaci przywracały pamięci we właściwym kształcie, a inne zostaną tu dopiero przez czytelników odkryte.
fragment wstępu prof. Tomasza Gąsowskiego
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Szkoła magicznych zwierząt. Totalny chaosMargit Auer
-
[ książka ]Psi Patrol. Story 54. Zaginiona karetapraca zbiorowa
-
[ książka ]Absolutnie szalony dziennik Lottie BrooksKatie Kirby
-
[ książka ]Kto szuka wytrwale, odnajdzie swój talentNastja Holtfreter
-
[ książka ]Gdzie się sowa do snu chowa? Kto mieszka w lesieFiona Huisman
-
[ książka ]Żaba. Mało historia o żałobieAnja Franczak
-
[ książka ]Dumbledore. Życie i kłamstwa najsłynniejszego dyrektora HogwartuIrvin Khaytman
-
[ książka ]Playmobil Action Heroes. Ekstrazdrapka. Odważni strażacypraca zbiorowa
-
[ książka ]Dobre sposoby na dziecięce troski. Księga 7-i 8-latkaHannah Wilson
-
[ książka ]Monster High. Ekstrazdrapka. Witamy w straszyceum!praca zbiorowa
-
[ książka ]Podróżuj w czasieJulien Hervieux
-
[ książka ]101 rzeczy, które musisz zrobić, zanim dorośnieszMikkel Niva, Nils Petter Morland, Fredrik Eden
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA