Mania, mała ogrodniczka
| autor: | Maja Popielarska |
| ilustracje: | Katarzyna Kołodziej |
| wydawnictwo: | Muza |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 18 marca 2015 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 200 × 255 mm |
| liczba stron: | 40 |
| ISBN: | 978-83-7758924-3 |
Maja Popielarska znana jest chyba w każdym polskim domu. Jej program telewizyjny Maja w ogrodzie niejednego zachęcił do urządzenia własnego ogrodu. Nic dziwnego, że doszła do wniosku, że najwyższy czas zainteresować tym tematem dzieci, pokazać im, że każdy może zostać małym ogrodnikiem i wyhodować własne warzywa, kwiaty i zioła (nawet na balkonie). Napisała więc historię o przeprowadzce do nowego domu Mani, Jasia i ich rodziców. Sąsiadka, pani Rozalia, pokazuje rodzince, jak siać i sadzić, czym się różnią nasiona od sadzonek, kiedy które rośliny zaczynają rosnąć i jak o nie dbać. A przecież ogród to nie tylko rośliny, także zwierzęta!
W książce znajdziecie opowieść o Mani, plan ogrodu, schematy wzrostu roślin, porady, mnóstwo zdjęć i ciekawostek.
- Maniu, Maniu! - zawołała sąsiadka na widok biegnącej przez ogród dziewczynki. - Weź Jasia i chodźcie do mnie. Mam dla was niespodziankę!
Na takie zaproszenie dzieci odpowiedziały błyskawicznie. Stanęły przed panią Rozalią i nikomu nie przeszkadzało, że Jasiek ma na nogach różne buty.
- Chodźcie do warzywnika. Zobaczcie, co wisi na krzaczkach.
- Ojej, to strączki, nasz groszek dojrzał! Możemy spróbować? Jaki pyszny!
Pani Rozalia każdego dnia otwierała przed dziećmi nowy rozdział w księdze przyrody. Nic dziwnego, że słuchały jej z otwartymi buziami i że zielnik Mani pęczniał od ciekawostek.
Kto zgadnie, ile jeszcze historii ma dla nich i dla was pani sąsiadka...?
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Łowcy Tajemnic. Złodziej czasuMichał Kuźmiński
-
nowość[ książka ]Na dworze. Przewodnik dla odkrywców przyrodyMaria Ana Peixe Dias, Ines Teixeira do Rosario
-
nowość[ książka ]GastonKelly DiPucchio
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Sekret upiornego domuMax Czornyj
-
nowość[ książka ]Los walizkos, czyli piramidalne wakacje. Walizka pełna marzeń, tom 3Liliana Bardijewska
-
nowość[ książka, e-book ]Cyrk martwych makabresekAneta Jadowska
-
nowość[ książka ]Dotykam i poznaję. W domu. Książeczka sensorycznaAnna Podgórska
-
nowość[ książka ]W dżungli. Podwójne okienka. Otwórz i sprawdź!Agnieszka Bator
-
nowość[ książka ]Intrygujące życie zwierzątVirginie Aladjidi, Caroline Pellissier
-
nowość[ książka ]Na łące. Podwójne okienka. Otwórz i sprawdź!Agnieszka Bator
-
nowość[ książka ]Dotykam i poznaję. W zoo. Książeczka sensorycznaAnna Podgórska
-
nowość[ e-book ]Toy Story 5. Biblioteczka przygody. Disney PixarSteve Behling
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA































