REKLAMA
Madonna. A rebel life. Biografia
| autor: | Mary Gabriel |
| przekład: | Anna Dorota Kamińska, Tomasz Macios, Zbigniew Kościuk, Lucyna Wierzbowska |
| wydawnictwo: | Koncept |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 16 sierpnia 2024 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 1048 |
| ISBN: | 978-83-2409546-9 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda, pierwsze | 2024.07.17 |
| e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2024.08.16 |
Wczesne doniesienia prasowe opisywały Madonnę jako ,,niegrzeczną dziewczynę z chłopięcych marzeń", ale szybko stało się jasne, że była złą dziewczyną z dziewczyńskich fantazji.
Od czasów Sinatry, Elvisa i Beatlesów młode kobiety i dziewczyny przekrzykujące męskich gwiazdorów stały się tak powszechne, że aż banalne. Wydawało się, że kobiety przyciągają tłumy tylko wtedy, gdy śpiewają o tym, jak bardzo pragną mężczyzn.
Do czasu kiedy na scenie nie pojawiła się ona
MADONNA
Piosenkarka i tancerka, która miała okazać się kimś więcej niż gwiazdą jednego sezonu. Ikona, aktywistka LGBTQ+, filantropka, feministka, performerka - artystka kompletna, która pomimo ostrej krytyki nigdy nie oddzieliła swojej muzyki od zaangażowania politycznego.
Mary Gabriel z precyzją portretuje jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Ukazuje obraz królowej popu, którego nie znajdziesz ani w żadnej innej biografii, ani w plotkarskiej prasie. Snuje swoją opowieść od wczesnych etapów jej kariery, przez pierwsze poważne deklaracje polityczne, momenty załamania, aż po cenę, którą musiała zapłacić za swoje decyzje.
Madonna istnieje, aby przekraczać granice,
tworząc prowokacyjną, wizjonerską muzykę, teledyski, filmy i występy na żywo, które zmieniły kulturę na całym świecie.
Mary Gabriel - finalistka nagrody Pulitzera za książkę o Karolu Marksie, redaktorka ,,Reutera", autorka nagradzanych książek, tym razem zobrazowała dramatyczne życie i wybitne osiągnięcia jednej z największych artystek naszych czasów. Ukazała nie tylko najjaśniejszą gwiazdę popu, ale i cały firmament wybitnych twórców, którzy wywoływali artystyczny ferment. Andy Warhol, Keith Haring, Jean-Baptiste Mondino, Tupac Shakur, Prodigy i wielu innych znaleźli swoje miejsce na kartach tej opowieści.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Berlin. Miasto, które niczemu się nie dziwiDorota Danielewicz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Epoka chaosu. Dlaczego świat skręca w prawoKacper Kita
-
nowość[ książka ]Srebrna fala. Dlaczego przestałam się farbować i zaczęłam zadawać pytaniaKatarzyna Barczyk-Matkowska
-
nowość[ książka, e-book ]Moja ukochana bestia. Masza, ocalona półdzika kotka, która mnie uratowałaCaleb Carr
-
nowość[ książka ]Korea. Przewodnik po mitach, rytuałach i wędrówkach duszHeinz Insu Fenkl, Bella Myong-wol Dalton-Fenkl
-
nowość[ e-book ]Ani kroku do tyłu. Wspomnienia żołnierzy walczących w batalionach karnychArtiom Drabkin
-
nowość[ książka ]Bon appetit! Jak zjeść FrancjęCarolyn Boyd
-
nowość[ książka ]Shakespeare. Stwarzanie świataStephen Greenblatt
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kongijskie piekło. Polak w afrykańskim więzieniu. Historia prawdziwaJarosław Kocemba, Mariusz Majewski
-
nowość[ książka, audiobook ]Rok, w którym szukałam sensu i ukojenia. Między wiarą, terapią a biznesemMonika Sobień-Górska
-
nowość[ książka, e-book ]Stare kliszeLeopold Starzewski
-
nowość[ książka ]Uprzywilejowani. Książę Andrzej i Fergie - zdrady, skandale, upadekAndrew Lownie























