Londyn w czasach Sherlocka Holmesa
autor: | Krystyna Kaplan |
wydawnictwo: | Wydawnictwo Naukowe PWN |
wydanie: | wydanie 1, Warszawa |
data: | 10 sierpnia 2016 |
forma: | książka, okładka twarda |
wymiary: | 190 × 230 mm |
liczba stron: | 288 |
ISBN: | 978-83-0118503-9 |
Inne formy i wydania
książka, okładka twarda, wydanie 1 | 2016.08.10 |
e-book (epub, mobipocket) | 2016.08.25 |
Na przełomie XIX i XX wieku Londyn był stolicą największego i najbogatszego imperium w dziejach świata. Stał się areną postępu materialnego, intelektualnego i moralnego. Pojawiły się: fotografia i ,,ruchome obrazki", ,,bezkonne powozy" i metro napędzane parą, która ,,śmierdzi jak oddech krokodyla". Londyn epoki wiktoriańskiej przyciąga ,,niesamowitym urokiem" pisarzy, malarzy, kompozytorów i aktorów. Są wśród nich Chopin, Norwid, Modrzejewska i Conrad.
Miasto ma jednak także swoją ciemną stronę. W ponurej dzielnicy Whitechapel grasuje Kuba Rozpruwacz. Niejaki doktor Crippen mgliście opowiada o nagłym zaginięciu żony. Gdy policja dokona makabrycznego odkrycia, on będzie już na statku do Kanady. O jego losach przesądzi nowy wynalazek - telegraf.
W kamienicy przy Baker Street 221B siedzi w fotelu, pykając fajkę, najsłynniejszy detektyw świata: Sherlock Holmes. Kiedy umiera, mężczyźni zakładają czarne opaski, kobiety czarne welony. Londyńska żałoba trwa tak długo, że Conan Doyle jest zmuszony wskrzesić swego bohatera.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ audiobook, e-book ]Sad idzieIrena Krzywicka
-
nowość[ e-book ]Jak podzielić jajko. Prawdziwa historii głodu, miłości i obfitościBonny Reichert
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pożegnanie z Narwią. Rozmawia Wojciech TochmanHanna Krall, Wojciech Tochman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Nienacki. Skandalista od Pana SamochodzikaJarosław Molenda
-
nowość[ książka, e-book ]Na mojej warcie. Przewodzenie NATO w czasie wojnyJens Stoltenberg
-
nowość[ książka, e-book ]Gauguin. Biografia dzikusaSue Prideaux
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość nie istnieje. Związki, randki i życie solo w XXI wiekuTomasz Szlendak
-
nowość[ książka, e-book ]Kobiety z obrazówMałgorzata Czyńska
-
nowość[ książka, e-book ]San. Rzeka, która łączy. Rzeka, która dzieliGrażyna Bochenek
-
nowość[ książka, e-book ]Kościuszko. Rysa na pomniku?Sławomir Leśniewski
-
nowość[ książka, e-book ]Tajemnice Nagrody Nobla. Skandale, pomyłki, kontrowersjeJarosław Molenda
-
nowość[ książka, e-book ]Wycieczka do Szerszeniowiec. W stronę LecaLidia Kośka