Kamala Harris. Pierwsza biografia
| autor: | Morain Dan |
| wydawnictwo: | Znak |
| wydanie: | Kraków |
| data: | 31 marca 2021 |
| czas: | 11 godz. 39 min |
| ISBN: | 978-83-2408192-9 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2021.03.10 |
| książka, okładka twarda, pierwsze | 2021.03.10 |
| 2021.03.31 | |
Kobieta, o której mówi cały świat
Na tworzącą się historię patrzyła z dziecięcego wózka, gdy rodzice zabierali ją ze sobą na protesty, które zmieniły Amerykę. Córka imigrantów, dorastająca w różnorodnej, słonecznej Kalifornii, szybko odczuła, czym są nierówne szanse. Największą inspiracją jest dla niej mama - Shyamala, która zawsze powtarzała córce: Możesz być pierwsza, ale pamiętaj, byś nie była ostatnia.
Ona sama mówi, że gdy światła polityki gasną, ze wszystkich ról, jakie odgrywa w życiu: prokuratorki, polityczki, wiceprezydentki USA, najważniejsze jest dla niej bycie Momalą - matką swoich przybranych dzieci.
Choć jej ciepły uśmiech znają wszyscy, w swojej karierze Kamala niejednokrotnie dała się poznać jako twarda, zdecydowana negocjatorka. Jako prokuratorka zawsze stawała po stronie ofiar. Stanowczo potępiła działania policji po śmierci George'a Floyda. Dziś jest symbolem nadziei na koniec rządów populistów na całym świecie.
Niezwykła historia dziewczyny z Kalifornii, o hindusko-jamajskich korzeniach, która stała się najważniejszą kobietą w Ameryce, to także intrygująca opowieść o tym wielokulturowym, pełnym sprzeczności i niezmiennie fascynującym kraju.
Dan Morain - dziennikarz, od czterech dekad zajmuje się polityką Stanów Zjednoczonych. Przez ponad dwadzieścia lat pracował dla ,,Los Angeles Times".
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Pojednanie ze złemLeon Weintraub, Magdalena Jaros
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Paryż to zawsze dobry pomysłAgnieszka Łopatowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jestem z gwiazd. Robert Bernatowicz w rozmowie z Anną MatusiakRobert Bernatowicz, Anna Matusiak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Nie dopytuj się. Historie z Bieszczadów. O kobietach, lesie i wężu w Dolinie SanuAnna Kamińska
-
nowość[ książka ]Gem Set ŻycieWojciech Fibak, Wojciech Kukuła
-
nowość[ książka ]PRL od kuchni. Wydanie specjalneSławomir Koper, Mariusz Mucha
-
nowość[ książka ]Świat Zaginiony. Wyprawa do wnętrza PRL. Tom 1Jacek Piekara
-
nowość[ książka ]Listy. Wydanie rozszerzoneJ.R.R. Tolkien
-
nowość[ e-book ]Einstein. Jego życie i wszechświatWalter Isaacson
-
nowość[ e-book ]Wojciech Kruk. Historia jubilerskiej rodzinyWojciech Kruk
-
nowość[ książka ]Michnik. Człowiek, który zredagował PolskęAnna Nasalska
-
nowość[ książka ]Bal trwa teraz. Transpersonalna autobiografiaRiya Sokół
LINKI SPONSOROWANE










































