REKLAMA

Jak to działa? Książki

autor: Nikola Kucharska, Katarzyna Piętka, Joanna Kończak
ilustracje: Nikola Kucharska
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
kolekcja: Jak to działa?
wydanie: 1, Warszawa
data: 21 kwietnia 2021
forma: książka, okładka twarda
wymiary: 240 × 320 mm
liczba stron: 32
ISBN: 978-83-1013577-3

Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, skąd biorą się książki, a w przyszłości zostać bibliotekarką albo pisarką. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który swymi zabawnymi rysunkami cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki. Czy za pomocą sznurka i węzełków można ,,zapisać" opowieść? Czym różni się papirus od pergaminu? Na czym polegała praca w średniowiecznym skryptorium? Po co książce skład i layout? Z czego dawniej robiło się papier, a co dziś potrzebne jest do jego produkcji? Skąd wzięło się powiedzenie ,,czytać od deski do deski"? Czym zajmuje się agent literacki? Co to jest antykwa, szeryf czy kursywa?

Duży format, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki o książkach.

Nikola Kucharska - ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie kilkadziesiąt książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej ,,Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód" nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a ,,Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych" (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.

Joanna Kończak - z wykształcenia psycholożka stosunków międzykulturowych, z zawodu (głównie) redaktorka. Autorka książki ,,Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice" oraz współautorka (z Anetą Wirą-Ostaszyk) książki ,,Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny" i humorystycznych publikacji dla dzieci z serii ,,Jak to działa?" ilustrowanych przez Nikolę Kucharską. W wolnych chwilach włóczy się po Azji, nałogowo czyta, fotografuje i hałaśliwie kibicuje krykiecistom. Od ponad 10 lat pracuje w ,,Naszej Księgarni", dzięki czemu ukrywa, że nie zdołała dorosnąć. Prowadzi blog hunterwaalii.com poświęcony kinu indyjskiemu.

Katarzyna Piętka - z wykształcenia polonistka zafascynowana teatrem, dawno temu pisywała do magazynu ,,Teatr" i nałogowo oglądała spektakle Jerzego Grzegorzewskiego. Od kilkunastu lat redaktor prowadząca w ,,Naszej Księgarni". Mama rezolutnej Marianki, która inspiruje ją do kolejnych projektów książkowych. Autorka książki ,,Gry i zabawy z dawnych lat" i współautorka serii ,,Jak to działa?".

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe