Fuhrer: Walka do ostatniej kropli krwi
| autor: | Ian Kershaw |
| przekład: | Grzegorz Siwek |
| wydawnictwo: | Znak Horyzont |
| kolekcja: | Czarna seria |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 25 kwietnia 2012 |
| forma: | książka, okładka twarda z obwolutą |
| wymiary: | 150 × 235 mm |
| liczba stron: | 584 |
| ISBN: | 978-83-2402237-3 |
Dlaczego Niemcy pozostali wierni Hitlerowi do końca? Ostatnie miesiące II wojny światowej skrywają niezwykłą tajemnicę. Sytuacja Niemiec była beznadziejna: dzieci i starcy w mundurach, zrównane z ziemią miasta, ludność cywilna wydana na pastwę Armii Czerwonej. Niezwyciężony wódz, Adolf Hitler, wydaje z berlińskiego bunkra polecenia nieistniejącym armiom. Jednak i żołnierze, i zwykli Niemcy wciąż trwali przy swoim Führerze.
Czy na pewno decydującą rolę odegrał tu nazistowski terror? A może magnetyzm wodza? Jak to się stało, że tak potulnie znosili kolejne ciosy? Dlaczego się nie buntowali, nie składali broni? Na co liczyli?
Brytyjski historyk, autor najważniejszej biografii Hitlera, wie o Trzeciej Rzeszy więcej niż ktokolwiek inny. Tylko on mógł przekonująco wyjaśnić niewiarygodne losy Niemiec tuż przed końcem wojny. Dzięki tej przełomowej książce zmieni na zawsze nasze spojrzenie na ostatnie miesiące wojny. Przeczytaj, dlaczego Niemcy postanowili walczyć do ostatniej kropli krwi!
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Alfabet MilleraLeszek Miller, Jacek Prusinowski
-
nowość[ książka ]Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatriiJeffrey A. Lieberman, Ogi Ogas
-
nowość[ e-book ]Ta ciemna ćmaAndrzej Kopacki
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Imperium elit. Wzlot i upadek Conde Nast, największej dynastii medialnej Nowego JorkuMichael Grynbaum
-
nowość[ książka, e-book ]Milan Kundera. Życie za zasłonąAleksander Kaczorowski
-
nowość[ książka, e-book ]I zdarzyła się Hiroszima. Wyścig po bombę atomową i fatalna decyzja, która zmieniła losy świataIain Macgregor
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Żyletkę zawsze noszę przy sobieMałgorzata Gołota
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Mężczyźni OsieckiejJoanna Podsadecka
-
nowość[ książka ]Pakiet: Jeszcze będzie przepięknie, Jeszcze będzie normalnieTomek Lipiński
-
nowość[ książka ]Przed waszą erąMateusz Łabuz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Lato Thomasa MannaKerstin Holzer
-
nowość[ książka, e-book ]Kobiety z oddziału 5B. Intymny reportaż ze szpitala psychiatrycznegoPatrycja Trzeszczyńska
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA




























