Dzienniki z Gazy
| autor: | Rami Abou Jamous |
| przekład: | Maria Zawadzka-Strączek |
| wydawnictwo: | ZNAK |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 10 grudnia 2025 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 140 × 205 mm |
| liczba stron: | 384 |
| ISBN: | 978-83-8427028-8 |
TEN DZIENNIK OTWIERA OCZY I ŁAMIE SERCE
W lutym 2024 roku tysiące palestyńskich rodzin musi uciekać z domów pod ostrzałem izraelskiej armii. Wśród nich jest Abi ze swoją ciężarną żoną i dziećmi. Zamieszkują w namiocie na plaży. Nie mają wody i prądu. Pranie robią w morzu. Oganiają się od skorpionów i węży. Drżą o życie.
,,GAZACIDE" - nie przebiera w słowach Rami, który jest świadkiem ludobójstwa. Na jego oczach giną ludzie. Nie tylko od bomb i pocisków. Z głodu. W wyrafinowanych egzekucjach wykonywanych przez drony. W równanych z ziemią szkołach i szpitalach. W morzu, kiedy rozpaczliwie próbują wyłowić paczki z pomocą.
Kiedy cały świat odwraca oczy, głos Ramiego to rozpaczliwe wołanie o pomoc. O sprawiedliwość. O uwagę.
***
JEDNA Z NAJODWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK XXI WIEKU
Abi Ramou Jamous w dramatycznym i wstrząsającym dzienniku ze Strefy Gazy pokazuje codzienność Palestyńczyków cierpiących pod ciężkim butem izraelskiej okupacji. Umierających z niepewności, głodu, strachu i bólu.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Zrozumieć BałkanyZuzanna Sielska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Delfiny i BelzebubWojciech Tochman
-
nowość[ książka, e-book ]Bogaci, bogatsi, najbogatsi. O życiu tych, którzy mają wszystko (i jachty)Evan Osnos
-
nowość[ książka ]Polska jest życzliwaMarcin Napiórkowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]W tym domu już nie straszy. Reportaże o Żydach, Polakach i fatumPaweł Piotr Reszka
-
nowość[ e-book ]287 najdziwniejszych faktów o seryjnych mordercachJack Rosewood
-
nowość[ książka ]It Girl. Historia Jane BirkinMarisa Meltzer
-
nowość[ książka, audiobook ]Dary Ziemi. Czego przyroda uczy nas o wzajemnościRobin Wall Kimmerer
-
nowość[ książka ]Jak wytresować PolakaBartosz Skrobisz
-
nowość[ audiobook, e-book ]Maradona. Ręka BogaJimmy Burns
-
nowość[ książka ]Kiedy świat śpi. Opowieści, słowa i rany PalestynyFrancesca Albanese
-
nowość[ audiobook, e-book ]PeleStephane Cohen
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA




























