REKLAMA
Dziennik diabła
| autor: | David Kinney |
| przekład: | Grzegorz Siwek |
| wydawnictwo: | Znak Horyzont |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 14 marca 2018 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 158 × 225 mm |
| liczba stron: | 480 |
| ISBN: | 978-83-2404157-2 |
Pod koniec wojny odkryto dziennik Alfreda Rosenberga. Szczegółowo zbadany podczas procesów norymberskich, pokazał człowieka, który był jednym z najbardziej wpływowych nazistów znajdujących się w otoczeniu Führera. Stał się ideologicznym architektem III Rzeszy. Zaszczepił w umyśle Hitlera skrajny antysemityzm i teorię wyższości rasy aryjskiej.
Rosenberga skazano i stracono. Jego dziennik zaś zniknął w tajemniczych okolicznościach.
2001 rok. Agent FBI Robert K. Wittman dowiaduje się, że ktoś próbuje sprzedać dziennik za milion dolarów. Wszyscy mają powody, by ukrywać prawdę: i niemiecka prokuratura, która pozwoliła wywieść dowód z Niemiec, i człowiek będący w jego posiadaniu. Rozpoczyna się polowanie.
Dziennik diabła to relacja pościgu za dokumentem, który zdradza najintymniejsze szczegóły funkcjonowania III Rzeszy. Zapiski Rosenberga, jego rozmowy z Hitlerem i nieustanna rywalizacja z Goebbelsem, Himmlerem i Goeringiem ujawniają detale funkcjonowania nazistowskiego reżimu. Dają wgląd w psychikę człowieka, który stworzył podwaliny największej zbrodni w dziejach ludzkości - Holokaustu.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ audiobook, e-book ]Dziennik więzienny III. NieboJeffrey Archer
-
nowość[ książka ]Gdy sprzedaliśmy Oko Boga. Diamenty i śmierć w AmazoniiAlex Cuadros
-
nowość[ audiobook, e-book ]Dziennik więzienny II. CzyściecJeffrey Archer
-
nowość[ książka, e-book ]Uprzywilejowani. Książę Andrzej i Fergie - zdrady, skandale, upadekAndrew Lownie
-
nowość[ książka ]Punkt 0Agata Małczak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z KościołaArtur Nowak, Stanisław Obirek
-
nowość[ książka, e-book ]Berlin. Miasto, które niczemu się nie dziwiDorota Danielewicz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Epoka chaosu. Dlaczego świat skręca w prawoKacper Kita
-
nowość[ książka ]Srebrna fala. Dlaczego przestałam się farbować i zaczęłam zadawać pytaniaKatarzyna Barczyk-Matkowska
-
nowość[ książka, e-book ]Moja ukochana bestia. Masza, ocalona półdzika kotka, która mnie uratowałaCaleb Carr
-
nowość[ książka, e-book ]Korea. Przewodnik po mitach, rytuałach i wędrówkach duszHeinz Insu Fenkl, Bella Myong-wol Dalton-Fenkl
-
nowość[ e-book ]Ani kroku do tyłu. Wspomnienia żołnierzy walczących w batalionach karnychArtiom Drabkin























