Dziennik czasu wojny
tytuł oryg.: | Our Daily War |
autor: | Andrij Kurkow |
przekład: | Anna Esden-Tempska |
projekt okładki: | Viktoriia Kyrychenko |
wydawnictwo: | Noir sur Blanc |
wydanie: | Wydanie 1, Warszawa |
data: | 26 lutego 2025 |
forma: | e-book (epub, mobipocket) |
liczba stron: | 304 |
ISBN: | 978-83-7392983-8 |
Inne formy i wydania
e-book (epub, mobipocket), Wydanie 1 | 2025.02.26 |
książka, okładka miękka ze skrzydełkami, Wydanie 1 | 2025.02.26 |
To kontynuacja "Dziennika inwazji", w którym autor udokumentował, co działo się w Ukrainie tuż przed rosyjską napaścią i przez pierwsze miesiące wojny.
Wspomnienia zawarte w tej części obejmują okres od 1 sierpnia 2022 roku do 22 kwietnia 2024 roku.
W swoim dzienniku Andriej Kurkow przedstawia rzeczywistość kraju w stanie przedłużającej się wojny. Nie epatuje obrazami walk. Ukazuje, jak na ludzi wpływa stan ciągłego zagrożenia, świadomość, że każdy dzień pochłania coraz więcej istnień, a dawne życie wali się w gruzy. Obserwacje autora są pełne zaskakujących skojarzeń i refleksji, przefiltrowane przez poczucie humoru.
To intrygujący zapis dający czytelnikowi możliwość wniknięcia w codzienność tego, o czym donoszą media. Pozwala lepiej zrozumieć historię i kulturę Ukrainy, która stała się obiektem okrutnego ataku sąsiada o nigdy niezaspokojonych ambicjach imperialnych. Kurkow przedstawia kraj i ludzi, którzy się nie poddają, walczą nie tylko na froncie, ale także na obszarach bezpośrednio nieobjętych działaniami wojennymi, starając się zwyczajnie żyć i przetrwać.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Srebrna kość. Tajemnice KijowaAndrij Kurkow
-
[ książka, e-book ]Tamte czasy. Raport z teraźniejszościMartin Caparrós
-
[ książka ]Po co nam inteligencja? Dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzjeMartin-Manuel Loeches
-
[ książka ]Listy do MilenyFranz Kafka
-
[ książka ]Boga nie ma, jest życiePiotr Augustyniak
-
[ książka ]Połamany celibatMonika Białkowska
-
[ książka ]Lubię farbować wróbleAgnieszka Osiecka, Violetta Ozminkowski
-
[ książka ]TyraniMarcel Dirsus
-
[ książka ]Dzieci Watykanu. Jak Kościół handlował ,,sierotami"Maria Laurino
-
[ książka ]Miasto i dżunglaBen Wilson
-
[ książka, audiobook ]Białoruś. Kartoflana dyktaturaMarcin Strzyżewski
-
[ książka ]Księgarz z KabuluAsne Seierstad
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
REKLAMA