Dom sekretów
| autor: | Natalia Bieniek |
| wydawnictwo: | Prószyński Media Duże Litery |
| kolekcja: | Duże Litery |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 3 września 2020 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 160 × 235 mm |
| liczba stron: | 478 |
| ISBN: | 978-83-8169382-0 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka, 1 | 2020.08.20 |
| książka, okładka miękka, 1 | 2020.09.03 |
| e-book (epub, mobipocket), 1 | 2020.09.20 |
Dawne, od lat skrzętnie zatajane sprawy wychodzą na światło dzienne...
Stara kamienica w centrum Łodzi skrywa niejedną tajemnicę. Przekonują się o tym jej lokatorzy, kiedy podczas prowadzonego przez Filipa - właściciela odziedziczonego po ciotce mieszkania - remontu dochodzi do niesamowitego odkrycia. Dorota, młoda absolwentka wydziału historii łódzkiego uniwersytetu, próbuje wyjaśnić zagadkę porażającego znaleziska za ścianą. Powracają wspomnienia o ludziach, którzy tu niegdyś żyli, odżywają dramatyczne wydarzenia sprzed wielu lat.
Przenosimy się do Łodzi lat trzydziestych ubiegłego wieku, poznajemy dawnych mieszkańców kamienicy, jej właścicieli Sarę i Samuela Goldmanów, dumną córkę fabrykanta Annę Wilhelminę, dawnego carskiego żołnierza Siergieja oraz wróżkę Jadwigę Królową, zwaną Królową Żabą, a także wiele innych osób. Wszyscy oni spotykali się na jednym podwórku, kochali się i nienawidzili, kłócili i godzili.
Przyszedł czas trudnych wyborów. Ktoś musiał zapłacić najwyższą cenę, by ktoś inny mógł żyć. Czy warto teraz, po tylu latach, powracać do tamtych spraw? Czy należy zakończyć zmowę milczenia? Może dzięki temu bohaterom uda się zrozumieć, co jest naprawdę cenne, i w końcu zdołają ułożyć sobie życie?
Natalia Bieniek urodziła się i wychowała w Łodzi. Z wykształcenia anglistka, obecnie pracuje jako copywriter. Debiutowała w 2002 na łamach Esensji opowiadaniem "Diabeł Morski", które ukazało się również w języku angielskim oraz hiszpańskim. W 2014 roku wydała powieść obyczajową "Uśpione marzenia". Mieszka z mężem i córką w Warszawie. Jej ulubieni pisarze to: Camilla Läckberg, Carlos Ruiz Zafón, Edgar Allan Poe i Katarzyna Puzyńska.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Regulamin tłoczni winJohn Irving -
nowość[ książka ]Las papierowyKatarzyna Puzyńska -
nowość[ książka ]Policjant z Dubaju. Tom 1Marcin Margielewski -
nowość[ książka ]Pani na wrzosowisku. Tom 4. Walc pożegnalnyLucyna Olejniczak -
nowość[ książka ]Siódma pacjentkaWeronika Wierzchowska -
nowość[ książka ]Leonie i AlexanderAnna Sakowicz -
nowość[ książka ]Kod zabijaniaJ.D. Kirk -
nowość[ książka ]Zbrodnie namiętnościPaulina Rabczak -
nowość[ książka ]Byłam na sprzedażSonita Alizada -
nowość[ książka ]Lepsza strona życiaAnna Janiak -
[ książka ]TacaArtur Nowak -
[ książka ]Buick 8Stephen King
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA






























