REKLAMA
Diabeł w Białym Mieście
| tytuł oryg.: | The Devil In The White City |
| autor: | Erik Larson |
| wydawnictwo: | Sonia Draga |
| wydanie: | Katowice |
| data: | 18 października 2012 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 464 |
| ISBN: | 978-83-7508586-0 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda | 2008.09.12 |
| e-book (epub, mobipocket) | 2012.10.18 |
| książka, okładka twarda, wydanie 2 | 2014.01.29 |
| książka, okładka twarda, 4 | 2021.01.13 |
Fascynująca opowieść o budowniczym, mordercy i wielkiej wystawie, która stała się ich wspólną obsesją.
Prawdziwa historia dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyła ze sobą największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku, zorganizowana w Chicago i nazywana ,,Białym Miastem".
Daniel Hudson Burnham, wybitny dyrektor robót wystawy i twórca wielu ważnych budynków, takich jak Flatiron Building w Nowym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie, pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park Jacksona w ,,Białe Miasto".
W tym samym czasie Henry H. Holmes, młody lekarz, złośliwie parodiując ,,Białe Miasto" Burnhama, wznosi nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej - urządzając w nim straszliwe miejsce mordów, wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.
Diabeł w Białym Mieście prowadzi czytelnika w czasy pełne magii i wzniosłości, sprawiając, że dym, romans i tajemnica amerykańskiego wieku pozłacanego, jak określają historycy późny wiek dziewiętnasty, ożywają ponownie.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Rok, który zmienił wszystkoErik Larson
-
[ książka ]Grom z jasnego niebaErik Larson
-
nowość[ audiobook ]Masa o pieniądzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski ,,Masa" w rozmowie z Arturem GórskimArtur Górski
-
nowość[ audiobook ]Masa o porachunkach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski ,,Masa" w rozmowie z Arturem GórskimArtur Górski
-
nowość[ audiobook ]Masa o kobietach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski ,,Masa" w rozmowie z Arturem GórskimArtur Górski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]2100. Jak Azja tworzy naszą przyszłośćSimone Pieranni
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Łowczynie szpiegówTomasz Awłasewicz
-
nowość[ e-book ]Izabela. Opowieść o niezłomnej księżnejAdam Zamoyski
-
nowość[ książka, e-book ]Mengele. Anioł Śmierci z AuschwitzMax Czornyj
-
nowość[ książka, e-book ]Zośka i Rudy. O miłości, przyjaźni i PolsceKornelia Sobczak
-
nowość[ książka, e-book ]Zakazany ogród Stalina. Jak naukowcy (nie) uratowali mieszkańców LeningraduSimon Parkin
-
nowość[ książka ]ListyKurt Vonnegut
LINKI SPONSOROWANE























