Czas nielegałów. Krótki kurs kontrwywiadu dla amatorów
autor: | Piotr Wroński |
czyta: | Piotr Wroński |
wydawnictwo: | Fronda |
wydanie: | Warszawa |
data: | 16 sierpnia 2018 |
czas: | 4 godz. 38 min |
ISBN: | 978-83-8079102-2 |
Inne formy i wydania
e-book (epub, pdf, mobipocket) | 2016.08.16 |
2018.08.16 | |
Czym różni się kadrowy oficer wywiadu od agenta wpływu i który z nich stanowi większe wyzwanie dla bezpieczeństwa Polski?
Czym zajmuje się kontrwywiad? Czym jest Kontrwywiadowcza Charakterystyka Terenu? Jak działają rezydentury obcych wywiadów w Polsce? Kogo w ,,branży" nazywają ,,matrioszką", a kto jest figurantem?
Skąd biorą się nielegałowie? Czym nielegał różni się od agenta? Jak w biografii nielegała odnaleźć dowody na jego agenturalne powiązania? Kim jest ,,wtórnik"? W jaki sposób fałszowana jest tożsamość nielegałów i jak tworzy się legendę biograficzną?
W całej historii realnego socjalizmu to w Polsce było najwięcej niepokojów społecznych. Rosjanie nigdy nie interweniowali zbrojnie. Wszystko ,,załatwiali" naszymi rękami, a właściwie rękami ludzi, których wybrali lub stworzyli.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ audiobook, e-book ]Sad idzieIrena Krzywicka
-
nowość[ e-book ]Jak podzielić jajko. Prawdziwa historii głodu, miłości i obfitościBonny Reichert
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Pożegnanie z Narwią. Rozmawia Wojciech TochmanHanna Krall, Wojciech Tochman
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Nienacki. Skandalista od Pana SamochodzikaJarosław Molenda
-
nowość[ książka, e-book ]Na mojej warcie. Przewodzenie NATO w czasie wojnyJens Stoltenberg
-
nowość[ książka, e-book ]Gauguin. Biografia dzikusaSue Prideaux
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość nie istnieje. Związki, randki i życie solo w XXI wiekuTomasz Szlendak
-
nowość[ książka, e-book ]Kobiety z obrazówMałgorzata Czyńska
-
nowość[ książka, e-book ]San. Rzeka, która łączy. Rzeka, która dzieliGrażyna Bochenek
-
nowość[ książka, e-book ]Kościuszko. Rysa na pomniku?Sławomir Leśniewski
-
nowość[ książka, e-book ]Tajemnice Nagrody Nobla. Skandale, pomyłki, kontrowersjeJarosław Molenda
-
nowość[ książka, e-book ]Wycieczka do Szerszeniowiec. W stronę LecaLidia Kośka
LINKI SPONSOROWANE