Co jesteśmy winni przyszłości. Longtermizm jako filozofia jutra
tytuł oryg.: | What We Owe The Future |
autor: | William MacAskill |
przekład: | Zuzanna Lamża |
wydawnictwo: | Wydawnictwo JK (Aha, Feeria) |
wydanie: | wydanie 1, Łódź |
data: | 13 marca 2024 |
forma: | e-book (epub, mobipocket) |
liczba stron: | 488 |
ISBN: | 978-83-6793163-2 |
Spisane dzieje ludzkości sięgają zaledwie pięciu tysięcy lat wstecz, a historia tego, co dopiero przed nami, może objąć jeszcze całe milenia... albo zakończyć się jutro. Od wyborów dokonanych przez nas zależy, czy nasze wnuki będą żyć w szczęściu i dobrobycie, a zasoby naszej planety nie wyczerpią się u kresu ich życia.
William MacAskill, oksfordzki filozof, którego myśl zawarta w niniejszej książce jest inspiracją dla najbardziej wpływowych osób na świecie, zapoznaje czytelników z longtermizmem - koncepcją, zgodnie z którą priorytetem moralnym naszych czasów powinno być działanie na rzecz jak najlepszej przyszłości ludzi.
Jednak jeśli chcemy, aby nasza cywilizacja przetrwała, nie wystarczy, że będziemy pracować nad cofnięciem zmian klimatycznych czy powstrzymaniem kolejnej pandemii. Wyzwania, jakie stoją przed nami, to także przygotowanie przyszłych pokoleń do życia na planecie, na której będzie królować inteligencja sztuczna, a nie biologiczna, koroną stworzenia zaś będą byty cyfrowe, a nie ludzie. Musimy mieć pewność, że nasza cywilizacja podniesie się po każdym upadku i zadbać o jej technologiczny i moralny rozwój, a w tym celu być gotowi na każde poświęcenie.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Cela numer 24. Rozmowy z dożywotnimiZbyszek Nowak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Franz Kafka. Koszmar rozumuErnst Pawel
-
nowość[ książka ]Świrszczyńska. Genialna i nieznanaAgnieszka Stapkiewicz
-
nowość[ książka ]NarcydziełoDariusz Lewandowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Saga Puszczy BiałowieskiejSimona Kossak
-
nowość[ e-book ]Czwarty miecz. Historia Abimaela Guzmana i Świetlistego SzlakuSantiago Roncagliolo
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]James Dean. Sekret życiaJason Colavito
-
nowość[ książka, e-book ]Jan Nowicki. Trochę anioł, trochę biesAleksandra Szarłat
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę KrakówSzymon Jadczak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Poza scenariuszemMaciej Orłoś, Adrian Jasiński
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]24 razy dożywocie. Rozmowy twarzą w twarzZbyszek Nowak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dzieci odchodzą w ciszy. Sprawa Kamilka z CzęstochowyBartosz Wojsa
LINKI SPONSOROWANE