Cela. Odpowiedź na zespół Downa
| autor: | Anna Sobolewska |
| wydawnictwo: | W.A.B |
| wydanie: | Warszawa |
| nowość: | 26 listopada 2025 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 135 × 210 mm |
| liczba stron: | 336 |
| ISBN: | 978-83-8425414-1 |
Po ponad 20 latach wznawiamy historię Celi - dziewczynki z zespołem Downa. Książka opisuje jej życie od narodzin aż po pierwsze lata szkoły podstawowej. Dowiadujemy się z niej, jakie są możliwości, ograniczenia i talenty ludzi obciążonych tą wadą genetyczną.
Autorka i równocześnie mama Cecylii opowiada bolesną historię narodzin upośledzonego dziecka oraz drogę przezwyciężania tego bólu. Małą Cecylię, obdarzoną talentem plastycznym i potęgą wyobraźni, kolejne rozdziały pokazują w domu, w przedszkolu integracyjnym, na wakacjach. Anna Sobolewska prezentuje metody rehabilitacji dziecka z zespołem Downa: sposoby stymulacji (Program Wczesnej Interwencji), uczenie samodzielności, naukę w szkole. Podstawą nie jest tu specjalistyczny trening, ale terapia zabawą i wspólne uczestnictwo w świecie kultury (książki, film, teatr, wideo). Autorka pokazuje życie z dzieckiem upośledzonym, które może być niezwykle twórcze, ciekawe, pełne radości i satysfakcji.
Wznowienie zostało poszerzone o dodatkowy rozdział oraz nowe prace plastyczne bohaterki.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]John & Paul. The Beatles i muzyczne love storyIan Leslie
-
nowość[ książka ]Świat w oczach sąsiadkiRyszard Koziołek
-
nowość[ książka ]Iron Maiden. Infinite Dreams. Oficjalna ilustrowana historiaSteve Harris, Bruce Dickinson, Iron Maiden
-
nowość[ książka, e-book ]Wańkowicz. Życie na kraterzeŁukasz Garbal
-
nowość[ książka, audiobook ]Chiny jednego dzieckaPiotr Sochoń, Weronika Truszczyńska, Nadia Urban
-
nowość[ książka, audiobook ]Niebo. Pięć lat w sekcieSebastian Keller
-
nowość[ książka ]Partnerstwo. Mark Brzezinski, Olga Leonowicz w rozmowie z Anną PamułąMark Brzezinski, Olga Leonowicz, Anna Pamuła
-
nowość[ książka ]Prada. Historia rodzinyTommaso Ebhardt
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecieMary L. Trump
-
nowość[ książka, e-book ]Od miecza do mangi. Opowieść o JaponiiChristopher Harding
-
nowość[ książka, audiobook ]Tym. Wolałbym być psemRyszard Abraham
-
nowość[ książka, e-book ]Ostatni gasi światło. Przypowieści o transformacjiMarta Madejska
LINKI SPONSOROWANE




















































