Budda z przedmieścia
| autor: | Hanif Kureishi |
| przekład: | Maria Olejniczak-Skarsgard |
| wydawnictwo: | Znak |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 3 czerwca 2015 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 140 × 205 mm |
| liczba stron: | 416 |
| ISBN: | 978-83-2403486-4 |
Kiedy Karim przeprowadza się do multikulturowego Londynu, jego życie zaczyna nabierać blasku. Nigdy nie było szare - z matką Angielką, bratem w damskich ciuszkach, ojcem z Pakistanu i jego szaloną kochanką nie da się nudzić. Ale Londyn zanurzony w mrocznej muzyce punk rocka i balansujący na granicy rewolucji obyczajowej wprowadza go w świat wyzwolony: seksu, narkotyków i sztuki eksperymentalnej. Karim rodzi się na nowo.
W debiutanckiej powieści, która przyniosła mu sławę i miano skandalisty, Kureishi wraca do czasów swojej młodości. Komiczna historia o dojrzewaniu w świecie multikulti i czuła ironia, z jaką przygląda się poszukiwaniom własnej tożsamości - to znak rozpoznawczy autora Buddy z przedmieścia.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Ostatnie słowoHanif Kureishi
-
[ książka ]Powiem Ci jak KochaćHanif Kureishi
-
nowość[ książka ]Saga Norn. Tom 1: Hanna, nić wojnyEla Downarowicz
-
nowość[ e-book ]TajfunJoseph Conrad
-
nowość[ książka ]Zemsta i przebaczenie. Tom 5: Bezkres nadzieiJoanna Jax
-
nowość[ książka ]Zemsta i przebaczenie. Tom 6: Dolina spokojuJoanna Jax
-
nowość[ książka ]Zemsta i przebaczenie. Tom 3: Rzeka tęsknotyJoanna Jax
-
nowość[ książka, e-book ]Dziewczynka z SobiboruFranco Forte, Scilla Bonfiglioli
-
nowość[ e-book ]Łuskanie bobu w blasku księżycaXue Mo
-
nowość[ komiks ]Tytus, Romek i A'Tomek. Zaginione księgi. Tytus piratem - księga IHenryk Jerzy Chmielewski
-
nowość[ komiks ]Tytus, Romek i A'Tomek. Zaginione księgi. Porwanie Tytusa! - księga IIIHenryk Jerzy Chmielewski
-
nowość[ komiks ]Tytus, Romek i A'Tomek. Zaginione księgi. Wyprawa latającą filiżanką - księga IIHenryk Jerzy Chmielewski
LINKI SPONSOROWANE

































