Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole, na ulicy
| autor: | Małgorzata Wróblewska |
| ilustracje: | Jacek Skrzydlewski |
| wydawnictwo: | Siedmioróg |
| kolekcja: | Zabawy i łamigłówki |
| wydanie: | Wrocław |
| data: | 9 sierpnia 2024 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 205 × 285 mm |
| liczba stron: | 32 |
| ISBN: | 978-83-8279326-0 |
Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole i na ulicy to jedyna tego typu książka edukacyjna na polskim rynku. Jej zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w wielu życiowych sytuacjach. W atrakcyjny sposób, poprzez gry i zabawy, dowcipne plansze poglądowe oraz lekturę lubianego przez dzieci komiksu ukazuje zagrożenia (m.in. pożar, kradzieże, kontakty z obcymi, ruch drogowy), a co najważniejsze - przedstawia właściwe wzorce zachowań u uczy ostrożności.
Książka jest niezbędną pomocą w szkole i bardzo przyda się w domu. Na pewno zamieni niejedną nudną lekcję czy trudną rozmowę z rodzicami w świetną, pouczającą zabawę, gdyż unikając straszenia i moralizatorstwa, sprawia, że nasze dzieci wiedzą, co może im grozić, i będą potrafiły unikać niebezpieczeństw.
Książka zawiera
1) Komiks Przygody Małych Detektywów - czworo dzieci ściga złodzieja, który ukradł telewizor. Mali Detektywi przeżywają przy tym różne niebezpieczne przygody, niestety spowodowane głównie własną bezmyślnością i niewiedzą
2) Plansze poglądowe z dowcipnie zilustrowanymi przestrogami do zapamiętania: Rodzice proszą, Policjant ostrzega, Lekarz radzi, Strażak przypomina
3) Gra planszowa dla 2-4 osób I ty możesz zostać detektywem
4) Łamigłówki oraz krzyżówka związane tematycznie z zagrożeniami i bezpieczeństwem
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Franklin idzie do szpitalaPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Franklin wielkim odkrywcąPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Zielona mucha i inne opowiastki dla tych, co nie chcą zasnąćGiorgio Parisi
-
nowość[ książka ]Franklin chce mieć zwierzątkoPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Franklin uczy się współpracyPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Franklin i przyjęcie urodzinowePaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Orion i zwierzętaDorota Chojnacka
-
nowość[ książka ]Franklin rządzi sięPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Franklin i prezent świątecznyPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka ]Franklin zaprasza misiaPaulette Bourgeois
-
nowość[ książka, e-book ]Pamiętnik księżniczki. Tom 5. Księżniczka na różowoMeg Cabot
-
nowość[ książka ]Prawdziwy Mikołaj, siostrunia i jaEmma Karinsdotter
LINKI SPONSOROWANE







































