REKLAMA
Bandyci i celebryci. Masa, Ślowik, Nikoś, Dziad, Pershing i inni
| autor: | Jarosław Sokołowski, Janusz Szostak |
| wydawnictwo: | Harde Wydawnictwo |
| wydanie: | Wydanie 1, Warszawa |
| data: | 17 października 2018 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 143 × 205 mm |
| liczba stron: | 248 |
| ISBN: | 978-83-6601214-1 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, Wydanie 1 | 2018.10.17 |
| e-book (epub, mobipocket), Wydanie 1 | 2018.10.17 |
W latach 90. ubiegłego wielu światy gangsterów i ówczesnych celebrytów mieszały się ze sobą praktycznie na co dzień. Aktorzy, sportowcy, gwiazdy estrady, a nawet dziennikarze i politycy nie widzieli niczego złego w pokazywaniu się w towarzystwie znanych przestępców. Czuli się nawet w pewien sposób nobilitowani, że znają kogoś z ,,miasta". Gdyż dzięki temu mogli choćby liczyć na odzyskanie skradzionego samochodu, zmobilizowanie do efektywnej pracy ekipy remontowej czy dostawę kokainy.
Gotowe na wszystko modelki, aktorki i piosenkarki dzięki gangsterom robiły kariery, które w żaden sposób nie było proporcjonalne do ich talentu.
- Lgnęli do nas tacy ludzie, że czasami sam się dziwiłem, że nie boją się kompromitacji - wyznaje Sokołowski.
Oto prawdziwy obraz Polski lat 90. widzianej oczyma nie tylko ,,Masy".
Opowiadamy też o innych ówczesnych celebrytach z przestępczego świata, których pseudonimy i nazwiska stale gościły wówczas na pierwszych stronach gazet, byli powszechnie rozpoznawalni.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Spotkania przy herbacieJolanta Pachowska Kurzewska
-
nowość[ audiobook, e-book ]Dziennik więzienny I. PiekłoJeffrey Archer
-
nowość[ książka, e-book ]DepeszeMichael Herr
-
nowość[ książka, e-book ]Nienawidzę ich! To Polacy mówią na terapiach. Reportaż z podzielonego krajuKarolina Olejak
-
nowość[ książka ]Idea Ognia - by dźwigać życieAlex von Fire
-
nowość[ książka, e-book ]W starym hotelu. Reportaże z nowojorskiej ulicyJoseph Mitchell
-
nowość[ książka, e-book ]Oriana Fallaci. Portret kobietyCristina DeStefano
-
nowość[ książka ]MonetJackie Wullschlager
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Chłodnia, czyli grzejnia. Małgorzata Szejnert w rozmowie z Dorotą Karaś i Markiem SterlingowemMałgorzata Szejnert, Dorota Karaś, Marek Sterlingow
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tajemnica zbrodni w butiku UltimoOlga Herring, Łukasz Herring
-
nowość[ książka ]Papież Franciszek. Pasterz i prorokKrzysztof Ołdakowski SJ
-
nowość[ książka, e-book ]Chwila przed podróżą. Reportaże z PRLMałgorzata Szejnert
LINKI SPONSOROWANE























