999 ostatni strażnik
| tytuł oryg.: | 999 L'ultimo custode |
| autor: | Carlo A. Martigli |
| przekład: | Maria Jędrzejczyk |
| wydawnictwo: | Sonia Draga |
| wydanie: | I, Katowice |
| data: | 13 kwietnia 2011 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 143 × 205 mm |
| liczba stron: | 368 |
| ISBN: | 978-83-7508326-2 |
Wrzesień 2009. Guido de Mola otrzymuje tajemniczą przesyłkę od niedawno zmarłego i prawie mu nieznanego dziadka. Wewnątrz znajduje list i dwa rękopisy: współczesny i bardzo stary, wyglądający na średniowieczny. Zagłębiając się w lekturę tekstów de Mola odkrywa, że jego rodzina od wieków strzeże niezwykłego i strasznego sekretu dotyczącego filozofa Giovanniego Pico della Mirandola, jego ezoterycznych i niezwykłych Tez oraz początków trzech wielkich religii monoteistycznych: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu.
To właśnie Guido ma wziąć na siebie świadectwo swoich przodków, stając się ostatnim strażnikiem tajemnicy Giovanniego Pico, tajemnicy związanej ze śmiercią księcia Mirandoli i Angela Poliziano, Soboru Efeskiego i prześladowania przez Kościół tysięcy kobiet oskarżonych o czary.
Sekret ten, ujawniony, mógłby zachwiać światem, jaki znamy od dwóch tysięcy lat, odkąd Paweł z Tarsu, nawróciwszy się na mającą wówczas niewielu wyznawców doktrynę.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Spisek możnychCarlo A. Martigli
-
[ książka, e-book ]HeretykCarlo A. Martigli
-
nowość[ książka ]Obrazki z wystawyMarek Wołodkowicz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Klejnoty szwagraMarek Stelar
-
nowość[ audiobook, e-book ]Holmes i MoriartyGareth Rubin
-
nowość[ e-book ]NieznajomiIzabela Janiszewska
-
nowość[ e-book ]ŻuburaRafał Grupiński
-
nowość[ książka, e-book ]Wszyscy jesteśmy winniKarin Slaughter
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wrak AlbionuLeszek Herman
-
nowość[ książka ]Zwodnicze zmysły. Wzrok. Tom 1Magda Stachula
-
nowość[ książka ]Pierścień położnicKatarzyna Rabka-Białas
-
nowość[ e-book ]Salomonowy wyrokJohn Finnemore









































