7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju
| autor: | Jania Shipper |
| wydawnictwo: | Siedmioróg |
| wydanie: | Wrocław |
| data: | 1 stycznia 2021 |
| forma: | e-book (pdf) |
| liczba stron: | 120 |
| ISBN: | 978-83-6662015-5 |
Opowiadania do czytania dzieciom przed snem lub do samodzielnego czytania przez 7 latka. Op owieść o rycerzu podzielona jest na siedem samodzielnych opowieści, dzięki tym krótkim formom dziecko ogarnie bez trudu złożoność historii, ich komizm i płynącą z nich mądrość. Szczególną wartością tej książki jest nie tylko fascynująca fabuła każdej historii, ale i płynąca z nich nauka o tym jak żyli ludzie w czasach rycerskich, jak wyglądał średniowieczny zamek, czy jaki obowiązywał porządek społeczny.
Siedem historii, które składają się na tę książkę, opowiada z poczuciem humoru o chłopcu imieniem Zbyszko, który zamarzył o tym, żeby zostać rycerzem. A że nie wywodził się ze stanu rycerskiego, liczyć mógł jedynie na swój spryt i odwagę.
Mały czytelnik dowie się o wielkich czynach małego bohatera, który pokonał trzygłowego smoka, stoczył zwycięski pojedynek , w turnieju rycerskim, bronił zamku oblężonego przez obce zastępy, zorganizował wyprawę po fioletowe runo, stawił czoło Olbrzymowi, a także zdobył grono wiernych przyjaciół i podbił serce prawdziwej księżniczki. Nie ulega wątpliwości, że Zbyszko zasłużył na to, by zostać zaliczony do rycerskiego stanu. Ale czy panujący w Murowańcu książę Jan III Lękliwy doceni zasługi naszego bohatera i pasuje go na rycerza?
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Klub małych czytelników: 7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodziejuJania Shipper
-
nowość[ e-book ]Jak to jest być kotem?Zofia Tarajło-Lipowska
-
nowość[ książka ]Mieszkaniec tajemniczego lasuIrena Sajnacka
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]SzczekowoKatherine Applegate, Gennifer Choldenko
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Naive manipulatorLena Filipiak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]It's a match. Tylko nie tyŻaneta Zgliczyńska
-
nowość[ książka ]Nie znajdziesz mnie po śladach stópSylwia Błach
-
nowość[ książka ]Czarodziejski pierścień, czyli sposób na kapryśną królewnęJoanna Jurgała-Jureczka
-
nowość[ książka ]Paskudne KoniskoPetra Eimer
-
nowość[ książka ]Gili-gili! Pogłaszcz małpkę... Otwórz klapki i dotknij zwierzątka!Agnieszka Bator
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Szkoła szpiegów. Kierunek: AlaskaStuart Gibbs
-
nowość[ książka, audiobook ]Mój fikcyjny chłopakAgata Gładysz
LINKI SPONSOROWANE

































