REKLAMA
11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli
| tytuł oryg.: | Het werkstuk of hoe ik verdween in de jungle |
| autor: | Simon van der Geest |
| przekład: | Marta Talacha |
| ilustracje: | Karst-Janneke Rogaar |
| wydawnictwo: | FORMAT |
| wydanie: | wydanie 1, Wrocław |
| data: | 11 maja 2022 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 135 × 215 mm |
| liczba stron: | 400 |
| ISBN: | 978-83-6678921-0 |
Eva ma jedenaście palców u nóg, jedną sławną mamę i zero taty. Może i ma jakiegoś tatę, ale mama nie chce jej nic o nim powiedzieć. Kiedy więc na zadanie domowe z biologii uczniowie mają napisać referat na dowolny temat, Eva decyduje, że napisze o tym, kim są ,,ojcowie biologiczni". Im bardziej wgryza się w swój projekt, tym bardziej nabiera pewności, że chce poznać swojego tatę. Gdy odkrywa, że ten prawdopodobnie mieszka w Ameryce Południowej, potajemnie angażuje do pomocy ekipę programu telewizyjnego. Jak daleko się posunie, żeby odnaleźć ojca?
Simon van der Geest, autor znanego ,,Pajątyla" (Format, 2017), podwójny zdobywca prestiżowej nagrody pisarskiej Gouden Griffel (Złoty Rysik), by napisać tę powieść, odbył podróż z Paramaribo, stolicy Surinamu, do serca dżungli. Stworzył rodzaj literackiego reality show - z empatią, czułością i humorem. Van der Geest to nie tylko mistrz pióra; to autor, który z uwagą słucha i wyczuwa problemy i potrzeby młodych ludzi, ich relacje z rówieśnikami, a także ze światem dorosłych.
Napisana tak realistycznie, że czytelnik ma wrażenie, jakby brał udział w wydarzeniach na żywo. (,,Kidsweek")
Van der Geest potrafi zajrzeć w głąb duszy dziecka, a jego nowa powieść potwierdza po raz kolejny, że robi to wyjątkowo dobrze. (radio Deutschlandfunk Kultur)
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]PajątylSimon van der Geest
-
nowość[ książka, audiobook ]Jadzia Pętelka w podróżyBarbara Supeł
-
nowość[ książka ]Stempelkowe malowanki. W lesieAgnieszka Bator
-
nowość[ książka, audiobook ]Jadzia Pętelka idzie na zakupyBarbara Supeł
-
nowość[ książka, e-book ]Lepiej niż w filmachLynn Painter
-
nowość[ książka ]Wycinanki malucha z nożyczkami. Z królikiemAgata Kaczyńska
-
nowość[ książka, e-book ]Inaczej niż w filmachLynn Painter
-
nowość[ książka, audiobook ]Jadzia Pętelka zostaje z nianiąBarbara Supeł
-
nowość[ książka, audiobook ]Jadzia Pętelka idzie na piknikBarbara Supeł
-
nowość[ e-book ]Dziedzic złamanych dusz 2Nina Słowik
-
nowość[ książka ]Stempelkowe malowanki. W dżungliAgata Kaczyńska
-
nowość[ książka ]Wycinanki malucha z nożyczkami. Z papugąAgata Kaczyńska
LINKI SPONSOROWANE























